Haberler ve Duyurular

Bakan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Davut Kavranoğlu YTÜ Teknoparkmızı ziyaret etti

02 Nisan 2012

Bakan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Davut Kavranoğlu 23 Mart Cuma günü YTÜ Teknoparkmızı ziyaret etti. Yönetim ofisini gezen Kavranoğlu, daha sonra rektörümüz Sayın Prof. Dr. İsmail Yüksek'in de katılımıyla teknoparkta yapılan çalışmalar ve "teknoportal" hakkında,  Teknopark Genel Sekreteri Hüseyin Yolaç tan bilgi aldı. Kavranoğlu "Teknoportal" çalışmasını çok işlevsel bulduğunu, YTÜ Teknopark ve Bakanlık arasında önemli bir iletişim aracı olacağını dile getirerek, kendisine de bir teknoportal hesabı açılmasını istedi.

 

Teknoparkta kısa bir geziye çıkan Kavranoğlu ve Yüksek, teknopark bünyesindeki Ar-Ge çalışması yapan şirketlerimizin ofislerini de ziyaret ettiler. Ofislerin modern mimarisine ve yüksek teknolojik alt yapılarına dikkat çeken Kavranoğlu, şirket çalışanlarına teknoparkların hedeflerini ve avantajlarını anlatırken, bu konuda görüş ve önerilerini de dinledi.

 

Teknopark'ın inşaat çalışmalarını gözlemlemek amacıyla bahçeye çıkan Kavranoğlu ve ona eşlik eden rektörümüz İsmail Yüksek, yapılmakta olan ve yapılması planlanan bloklar ve teknoparka olan talepler hakkında bilgi aldı.

 

Kavranoğlu, hizmete açılmasına çok kısa bir süre kalan NEUTEC İlaç Sanayi Ticaret A.Ş. yi ziyaret etti. Bu ziyarette NEUTEC Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Bilgiç, Ar-Ge çalışmaları için Yıldız Teknik Üniversitesi ile yürütülen işbirlikleri hakkında bilgi verirken, NEUTEC in YTÜ Teknoparkta 650 Ar-Ge çalışanıyla faaliyete başlayacağını dile getirdi.