Archives

AKTEK BİLGİ İLETİŞİM TEKNOLOJİSİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

Şirketimiz, 2007 yılında AKKÖK Grubu şirketlerinin bilgi teknolojisi ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulmuş olup, ilerleyen yıllarda katma değerli bilgi birikimini grup dışındaki firmalara da taşıyan bir teknoloji firması haline gelmiştir.

Başta AKKÖK Grup şirketleri olmak üzere tüm müşterilerine bilgi teknolojileri alanında katma değer sağlayarak yol göstermek, fizibiliteler yapmak, projelendirmek ve bu projeleri uygun maliyetlerle hayata geçirmelerine yardımcı olmak amacıyla kurulan şirketimiz, Bilişim 500 listesinde, araştırmaya ilk katılınan 2009 yılından itibaren 198.’likten 2012 yılında 131.’liğe yükselmiştir. 2012 yılında Sistem Entegratörü genel sıralamasında 24., Sistem Entegratör Yazılım’da 20. ve Hizmet sıralamasında 15. sıradadır.
Şirketimiz, Oracle e-Business Suite üzerinde üretim, finansallar, lojistik, insan kaynakları, iş zekası ve kurumsal bütçeleme konularında uzman ekibiyle Oracle’ın en büyük iş ortaklarından biri olup, sunucular ve sanallaştırma alanında da pazarın lideri konumunda olan EMC, SUN Microsystems ve VMWare’in iş ortağıdır.
 Şirketimiz, network, güvenlik ve yedekleme yazılımları alanında Cisco, Websense ve Symantec ile yaptığı iş ortaklıklarıyla uçtan uca bilgi teknolojileri çözümleri üretebilmekte olup,  Microsoft ürünleri kullanarak çeşitli yazılımlar geliştirmektedir. Özellikle SharePoint Portal ve MS CRM üzerinde projeler yapılmaktadır.
IBM Cognos Partner’ı olan şirketimiz Akkök Grubunda elde ettiği değerli tecrübeleri grup dışına da taşıyarak İş zekası uygulamalarında pazar payını büyütmektedir.
 2011 yılında Sedaş SAP projesinde Yazılım, Datacenter Yatırımı, Yazılım Bakımı, proje bazlı dönemsel Geliştirme Desteği gibi işlemlerle SAP alanına da girilmiştir.
2012 Yılında şirketimizin kendi ürünü olan ASOS (Aktek Sayaç Okuma Sistemi) ile Sakarya Elektrik Dağtım A.Ş’nin  7.500 sayaçlık Uzaktan Sayaç Okuma ihalesi 32 firma arasından kazanılarak hayata geçirilmiş olup, Netaş Telekomünikasyon A.Ş. ile yapılan iş ortaklığı ile Aydem Elektrik Dağıtım A.Ş’nin 12.000 sayaçlık ihale kazanılmış ve proje devam etmektedir.
 Şirketimizin yürütmüş olduğu bazı faaliyetlerin kapsamı ve söz konusu ana IT faaliyetlerine ilişkin detaylı bilgiler aşağıdaki gibidir;
İnsan Kaynakları Uygulaması; Oracle e-Business Suite ERP yazılımı kapsamındaki İnsan Kaynakları modülünün kurulumu ve bu modül baz alınarak yapılan eğitim takibi, işe alım ve işten çıkarma süreçleri ve özlük bilgilerinin tutulması gibi geliştirme yazılımlarının kurulması.
DBA Hizmetleri; Oracle Database üzerinde her türlü işlemin gerçekleştirilmesi.
Oracle e-Business Suite; Oracle’ın ERP yazılımı olan e-Business Suite’in tüm modüllerinin implementasyonu, ek geliştirmeler yapılması, üretimde kullanılan cihazlar ile entegrasyonun sağlanması.
Server Kurulumu; Sistem üzerinde kullanılan tüm server’ların, işletim sistemlerinin ve yazılımların kurulumu.
Storage Kurulumu; Ortak alanda tutulması gereken tüm dataların toplandığı Storage’ların kurulumu, işletilmesi ve data güvenliğinin sağlanması için yapılan tüm yedekleme işlemlerinin projelendirilerek uygulanması.
Java Uygulamaları; Özellikle Oracle e-Business Suite üzerinde Java tabanlı ek geliştirmeler yapılması.
Ürün Temini; Server – Storage, kişisel sistemler, yazıcı, tarayıcı ve çiziciler, tüm yazılım lisansları, her türlü sarf malzemesi gibi IT kapsamında temin edilmesi gereken her türlü ürünün temini edilmesi.
Server Konsolidasyonu ve Sanallaştırma; VMWare Sanallaştırma yazılımı ile tüm server’ların belli sayıda server üzerinde açılan sanal server’lar üzerine toplanması, ayrıca grubun farklı şirketlerinin farklı donanımlar üzerinde kullandığı bazı yazılımların tek bir platform üzerine toplanarak konsolidasyon yapılmasının sağlanması.
 Network Konsolidasyonu; Aynı bölgelerdeki farklı grup şirketlerinin Türk Telekom’dan alımış oldukları ve aynı bölgelere bağlandıkları ayrı hatların konsolidasyonu sağlanarak, hem takibinin kolaylaştırılması hem de maliyet tasarrufunun sağlanması.
Güvenlik Çözümleri; Antivirus, Antispam Web Filtring gibi yazılımlarla network güvenliğinin sağlanması.
Sistem Yönetimi & Data Center & Yedekleme Uygulamaları ; Kullanıcılara hizmet veren tüm yazılım ve donanım ürünlerinin çeşitli yönetim yazılımları ile anlık olarak izlenmesi ve kesintisiz çalışmasının sağlanması.
BI & Kurumsal Bütçeleme; Farklı firmalarda farklı ortamlarda tutulan finansal dataların tek bir noktada toplanarak analizlerinin ve raporlanmalarının yapılmasının sağlanması.  Ayrıca tahmini bütçelerin çeşitli senaryolarda gösterebileceği değişikliklerin hesaplanması ve takibinin yapılması.
SAP BASIS-Operasyonel Destek; Müşterilerin Sap sitemlerin yönetilmesi ve destek hizmetlerinin verilmesi.
Uzaktan Sayaç Okuma ; Utilities sektörüne yönelik uzaktan sayaç okuma projelerinin gerçekleştirilmesi, operasyonel destek hizmetlerinin verilmesi.
Evatro_220x117-logo

EVATRO YAZILIM .BİL.TEKN.AŞ.

Sektöründe lider, bilişim teknolojileri alanında danışmanlık hizmeti sunan firmamız, yurt içi ve yurt dışındaki  müşterilerine proje bazlı çözümler ve kapsamlı yazılım ürünleri sunuyor. CRM, mobil bankacılık, mobil ödemeler, mobil saha satış uygulamaları, finans ve sigortacılık çözümlerini kapsayan ürün kataloğumuzla çeşitli sektörlere, ölçeklenebilir hizmetler sağlıyoruz.

Bilgi teknolojileri alanında yatırım yapmak isteyen tüm kurumlara çözümler ve ürünler sunan firmamızın uzmanlaştığı sektörler arasında Finans, Sağlık, İlaç, Perakende, Eğitim, Otomotiv ve Hizmet gibi pek çok iş alanı yer alıyor.

Sunduğumuz teknolojik ürün ve çözümler ile müşterilerimizin iş süreçlerini iyileştirmeyi hedefleyen, derin bir araştırma-geliştirme deneyimine sahip ekibimiz; Türkiye, Amerika, Avrupa, Orta Doğu’da bir çok projeye imza atmıştır.

RDC Logo_Kucuk

RDC PARTNER Bilişim Danışmanlık ve Teknoloji Hiz. Ltd. Şti.

RDC Partner is a young, energetic and highly experienced system integrator and development company focused in serving clients in the Telecommunication sector. The company has been founded by industry experts who have been in the Telecom sector for more than a decade. The experts of RDC Partner have played important roles in many of the Telecom Operators and Banks especially in their largest IT projects. In addition, since its foundation, RDC Partner has delivered successful projects for its clients in Turkey as well as for international clients.

Besides RDC Partner very strong market domain, RDC Partner has a very strong history in building applications in order to address challenging business goals. Therefore, we strongly believe that we are the perfect fit and right product vendor and system integrator for the complex task required.

With a highly expert team in Telecommunications industry, RDC Partner offers variety of services in OSS and BSS domains, as well as delivering System Integration/Development projects across the whole IT Telecom domain.

RDC Partner follows Project/Program Methodology compatible with international standards for delivering projects, software systems and solution. This methodology is derived from years of experience in delivering projects. Having the sound methodology minimizes any un-wanted time-slide, function creep or resource management problems.

Our main services are;

o Turnkey Projects
o Project Management
o Outsourcing staff
o Scoping and analyzing
o Development

its_logo_teknopark

ITS Bilgi Teknolojileri Sistemleri A.Ş.

1990 yılında kurulan ITS, Türkiye’de İletişim Teknolojileri sektöründe faaliyet gösteren ilk telekomünikasyon şirketlerinden biridir. 1995 yılından itibaren ulusal TV kanallarında yayının ayrılmaz parçası olan Teletext üzerinde çalışmaya başlayan ITS, 2000’li yıllarda Türk Telekom ile birlikte ilk çağrı cihazlarının satışına başlamış ve bu cihazlar üzerinden günlük finans bilgilerinin akıtılması dahil pek çok servis sağlamıştır.

Türk Telekom’un 900’lü özel tarifeli hatlarını açması ile birlikte benzer servisleri 900’lü hatlar üzerinden vermeye başlayan ITS, 2004 yılından itibaren Telsim-Vodafone ile Katma Değerli Servisler geliştirmek ve son kullanıcıya sunmak üzere anlaşmıştır. 2004 yılından bugüne kadar Vodafone alt yapısını kullanarak pek çok kampanya, yarışma ve oylamaya altyapı sağlayan ITS, 2005 yılında Vodafone ile yurt dışından Türkiye’ye geçici süreli konaklama için gelen turistlere yönelik olarak TAK KONUŞ GSM kartı olan BLUE SIM’i çıkarmıştır. Ülkemizde ilk MVNO uygulaması olması sebebiyle BLUE SIM örnek bir uygulamadır.Tüm dünyadan ülkemize geçici süreli konaklama için gelen turistlere hat aktivasyonu yapılmış konuşmaya hazır ön ödemeli bir GSM sim kartı olan BLUE SIM binlerce turist’in tercihi olmuştur. 2005 yılında Vodafone’un Sanal Kontör Satış Yetkilisi olan ITS 2005 yılından bugüne Vodafone sanal kontor satışını tüm Türkiye’de son kullanıcıya yönelik olarak de­vam ettirmektedir.

2004 yılında Globalstar Avrasya ile Katma Değerli Servisler geliştirmek ve son kullanıcıya hizmet vermek için bir anlaşma yapan ITS, 2006 yılından itibaren benzer hizmet ve ürün sözleşmelerini Avea, Türk Telekom ve Turkcell ile de yapmıştır. Türkiye’de faaliyet göster­en tüm GSM-PSTN ve uydu operatörü olan şirketler ile doğrudan ve dolaylı olarak katma değerli ürün ve hizmetleri sunmaya devam eden ITS bu kapsamda bilgi ve eğlence, TV-Radyo yarışma programları,TV programlarına iştirak, arkadaşlık hattı, astroloji, logo-melo­di, oyun ve oylama çalışmaları yapmaktadır.

Starting in 1990, ITS is among the first telecommunication companies that has accom­plished developments in Communication Technologies in Turkey. Within the past 21 years, ITS, with it’s dynamic establishment, has successfully accomplished to utilize communica­tion technologies and stabilized it’s triumph among it’s competitors.

With it’s 8 Termination Points agreements in several locations worldwide, ITS currently provides all kinds of AUDIOTEXT services to Turkish population and Turkish people who live abroad (Germany, U.K, Netherlands, France, exc.).

By primarily representing Chile Telecom (ENTEL) and other foreign companies in Turkey, ITS succeeded to be the first to use VOIP Technology and through it’s own call centre pro­vides: Live Chat – Horoscopes – Information Hotlines – Horse Race Information – Lottery Information – Stories Through IVR System – Fundamental Information – Ringtones and Wallpapers – Games via GSM. By using Turkish Telecom and Global Star’s infrastructure, ITS is providing VAS to Turkcell, Vodafone, and Avea. As ITS, we maintain our leadership as being among the first three (3) within the sector. Via agreements with GSM Operators, ITS controls 4.5 – 5 Million Minutes per Month.

bilgera

Bilgera Yazılım A.Ş

Bilgera, bilişim sektöründe kurulduğu günden beri öncülük yapan Escort Computer Elektronik San. ve Tic. A.Ş. bünyesinde 2003 yılından itibaren sürdürülen araştırma ve geliştirme faaliyetlerinin ardından, Escort Computer Elektronik San. ve Tic. A.Ş. iştirakiyle 03.09.2007 tarihinde kurulmuştur.

Dinamik ve uzman kadrosuyla, yeni nesil mobil uygulamalar ve iş zekası çözümlerine odaklanan Bilgera, hedeflediği sektörlerin ihtiyaçlarını doğru bir şekilde analiz ederek, müşterilerinin ihtiyaçlarını güncel teknolojilere dayanan akılcı çözümler ile karşılamaktadır.

Bilgera satış, depo, servis ve kanal yönetimi gibi alanlar başta olmak üzere sunduğu iş zekası çözümleri ile, sektörün öncü firmalarından oluşan müşterileri arasına her geçen gün bir yenisini eklemektedir. Yarattığı memnuniyet ile, mevcut müşterilerinin ilişki içerisinde olduğu diğer firmalar tarafından da ilgi ile karşılanan Bilgera sunduğu çözümleri daha geniş kitlelere ulaştırabilmeyi ve tüm Türkiye çapında verdiği hizmet kalite ve hızını daha da arttırmayı amaçlamaktadır.

Sunduğu çözümler ve ilgili hizmetler ile müşterilerinin başarıya odaklanmasında önemli bir rol oynayan Bilgera, kendini kanıtlamış, uzman kadroları barındıran, geniş satış ve destek kanalına sahip çözüm ortağı sayısını ve nitelikli insan kaynaklarına yaptığı yatırımları sürekli olarak arttırmaktadır.

smartikslogo220px

Smartiks Bilgi Teknolojileri Hizmetleri

Smartiks, müşterilerine yüksek teknoloji bileşenlerini kullanarak, etkin iş çözümleri üretmek, aynı zamanda konularında uzman kadrosu ile yazılım geliştirme ve danışmanlık hizmetleri vermek amacı ile 2006 yılında kurulmuştur.

Smartiks, en dogru cözümü en kısa sürede sunma vizyonu ile hareket etmektedir. Adının kalite ile ifade edilmesi için calışmalarında verimliliği ve hizmet kalitesini daima ön planda tutarak hizmet sunan Smartiks, en önemli kaynağının insan olması anlayışı ile kadrosunu sürekli güçlendirmekte ve geliştirmektedir.

Uluslararası iş birliktelikleri ile köklü yazılım geleneklerini modern bir anlayış ile günümüz teknoloji ve hızlı üretim ihtiyaçlarına göre şekillendiren Smartiks, kısa zamanda sektörde öncü teknoloji geliştirme firmaları arasında yerini almıştır.

Odaklandığı, Müşteri İlişkileri Yönetim Sistemleri, İş Zekası, e-Ticaret uygulamaları ve Mobil uygulamalar konularında, birçok ulusal ve uluslar arası projeye başarı ile imzasını atan Smartiks aynı zamanda vizyoner yaklaşımı ile gelişen sektörel ihtiyaçları önceden görerek yeni ürün ve hizmetleride portfoyüne eklemektedir.

Tamamladığı her biri sektöründe referans olarak gösterilen projeler ile büyümesine devam eden Smartiks, sadece ihtiyaca cevap olma noktasında değil, müşterilerine aynı zamanda gelecek yeniliklere ve oluşacak yeni ihtiyaçların öngörülmesi anlamında tam destek sunarak stratejik iş ortaklığını kendine ilke edinmiştir.

Kuruluşundan itibaren geliştirdiği ürünler ve çözüm ortaklıklarıyla, teknolojinin ileri seviyede kullanımı ve kurumsal çözümlerde danışmanlık konularında uzmanlığını pekiştirmiş olan Smartiks, çözümleriyle üst düzeyde müşteri memnuniyeti sağlamakta, birikimlerini başarıya dönüştürmektedir.

MSU_Logo

MSU BİLİŞİM HİZM.VE YAZ.ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ.

CNR_Logo

CNR ÇEVRE ARGE VE DAN. SAN.TİC.LTD.ŞTİ.

Sürdürülebilir, yenilikçi, çevre dostu arıtım ve geri kazanım  teknolojileri ile, evsel ve endüstriyel nitelikli atıkların arıtımı ve/veya tekrar kazanımını sağlayan entegre çözüm önerilerini hedeflemektedir.

Bu hedefleri gerçekleştirme sürecinde, müşteri-spesifik atıklara ait laboratuvar ve pilot ölçekli Ar-Ge çalışmaları, ilgili kuruluşlardan (TÜBİTAK ve ilgili bakanlıklar) alınan hibe kaynaklarla yapılarak, müşteri-spesifik projelerde ele alınan sorunlara özel çevresel ve ekonomik odaklı entegre çözümler sunmaktadır.

alarge

ALARGE ALIÇ AĞACI MAKİNA ELEK.AR-GE SAN.TİC.LTD.ŞTİ.

Alarge, mühendislik dallarında araştırma ve geliştirme hizmeti veren, mekanik ve elektronik dallarını birleştirip ileri teknoloji makina imalatı ve dizaynı yapan ve bunların yanında yerli ve yabancı mühendislik sektörlerine bilgisayar yazılımları üreten araştırma geliştirme (Ar-Ge) ve yazılım geliştirme şirketidir.

Şirket 1997 yılında kurulmuştur. Şirket, bünyesinde yüksek eğitim düzeyli mühendisler ve bilim adamları çalıştırmaktadır. Şu an, üç mühendis, bir doktora öğrencisi yüksek mühendis tam gün; iki profesör, iki yardımcı doçent danışman olarak hizmet vermektedir. Yapılan tasarımları hayata geçirmek için 25 kişilik ekibimizin çalıştığı bir üretim birimimiz bulunmaktadır.

Kuluçka ve araştırma döneminde, 24 Kasım 1995’de ilk plastik alın kaynak makinası üretildi.

1996’da Dizayn Grup sponsorluğunda ilk 160-315-500’lük fittings makinaları üretildi.

1997’de, ilk 1000’lik her açıdan kesim yapan testere geliştirildi.

1997’de, ilk CNC 1000-1600-1700’lük makina geliştirildi.

1998’de yazılımlar geliştirilmeye başlandı.

2004’te ilk hidrostatik basınç test cihazı üretildi.

2011’de kısa kalasları birleşmesini sağlayan finger joint (taraklı geçiş) makinası üretildi.

2013’te metal tellerin rulo halinde paketlenmeyi sağlayan tel paketleme makinası üretildi.

Kurulduğundan bu yana birçok laboratuvar kuran Alarge, son olarak 2014 yılında açılan TSE Gebze Kalite Kampüsü Boru Laboratuvarının büyük bölümünü kurmuştur. Plastik laboratuvarları için üretilen cihazlarımızın bazıları;

Hidrostatik Basınç Test Cihazı

  • MFI (Eriyik Akış Hızı Ölçüm Cihazı)
  • Karbon Karası Tayin Cihazı
  • Vicat Yumuşama Test Cihazı
  • Çekme – Basma Test Cihazı
  • Halka Rijitliği Test Cihazı
  • Darbe Test Cihazları
  • Vakum Sızdırmazlık Test Cihazı
  • Basınç Sızdırmazlık Test Cihazı
  • Sıcak ve Soğuk Su Tankları
  • CTP Boru Test Cihazları

Detaylı bilgi ve iletişim için lütfen sitemizi ziyaret ediniz.

 

peraport45

PERAPORT BİLİŞİM SAN.TİC.LTD.ŞTİ.

Peraport

 Perakende sektörüne özgü yenilikçi ve farklı çözümler üretmeyi ilke edinen Peraport, 2012 yılında kurulmuştur.

 Peraport, özellikle karar destek sistemleri, iş zekası yazılımları ve mobil uygulama alanlarında projeler geliştirmektedir. Sektöre yön veren müşterilerimizde uyguladığımız başarılı projeler, büyümekte olan tecrübeli ekibimizi motive etmektedir.

 Hedefimiz perakende sektörünü en iyi anlayan, yenilikçi ve sürekli iyi hizmet üreten güvenilir bir iş ortağı olmaktır.