Archives

MaruSystemsLogo

MARU MİMARLIK İNŞAAT SAN. VE TİC. A.Ş.

1998 yılında kurulan firmamız yapı sektöründeki ihtiyaçlara cevap verecek hızlı, ekonomik ve yüksek kalitede yeni sistemler geliştirmek üzere çalışmaktadır. Daha önce başarı ile tamamladığımız ve ticaretini de yapmaya başladığımız NX Geçici Mekan Sistemi ve MX Sergileme Sistemi TÜBİTAK tarafından da desteklenmiştir.

Kasım 2014 tarihinde yerleştiğimiz YTÜ Teknopark ofisimizde tüm komponentlerinin ileri imalat teknolojileri kullanılarak tamamen seri olarak fabrika da üretildiği, bilinen prefabrikasyon sistemlerinin tekdüze görünüm dezavantajına sahip olmayan, komponent ve aralarındaki ilişkilerin parameterize edildiği ve yönetim sistemleri ile tam entegre olan dünyanın ilk bina sistemini geliştirmek üzere Ar-Ge çalışmaları yapmaktayız.

bogazicielektrikdagitim

Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş.

Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. 28.05.2013 itibari ile özelleştirilmesi tamamlanarak Cengiz Holding,  Limak Holding, ve Kolin İnşaat Ortaklığı bünyesinde hizmetlerine başlamıştır. Temel hizmet olarak; iletim noktalarından aldığı elektriği vatandaşlara perakende olarak dağıtmakla görevli olan Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin, çalışma esasları EPDK tarafından belirlenmiştir.

Türkiye elektrik dağıtım şirketleri arasındaki en büyük dağıtım şirketi olma özelliğinin yanı sıra, Türkiye’nin ve dünyanın en gözde şehirlerinin başında gelen İstanbul’un Avrupa Yakasının elektrik dağıtım işini yapan Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. 3.573 km² alanda, yaklaşık 4.3 milyon aboneye,  25 milyar kWh elektrik dağıtımı yapmaktadır. Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ), kaliteli ve kesintisiz hizmet sunmak amacıyla, müşteri memnuniyeti odaklı bir yönetim anlayışıyla % 13’lük pazar payıyla sektörün amiral gemisi durumundadır.

2014 yılında elektrik dağıtımında şebeke yenileme yatırımlarımızın yanında insan kaynakları, eğitim, araştırma geliştirme, bilgisayar teknolojileri ve yazılımları alanında da yapılan yatırımlar hizmetin kalitesini adına yoğun bir şekilde devam etmektedir.

 

i2i

İ2İ BİLİŞİM DAN.TEKNOLOJİ HİZ.VE PAZ.TİC.A.Ş.

2007 yılında Telekom sektörüne İş/Operasyonel Destek (BSS/OSS) alanlarında ürün ve hizmet sağlamak amacıyla kurulmuştur. Kurucular, farklı ve vizyoner düşünce yapısıyla başarılı bir şekilde ürün ve servis geliştirebileceğine inanan ve bizzat iş gerçekleştirmelerinde aktif rol alan kişilerdir.

Merkez ofisi Maslak İTU Arı-3 Teknokent’te bulunan i2i Bilişim Danışmanlık Teknoloji Hizmetleri ve Pazarlama Ticaret A.Ş,  Gebze GOSB Teknopark’ta, Kartal Uprise Elite’te ve  Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Teknopark’ta   olmak üzere 4 farklı lokasyonda hizmet vermektedir.

Görevimiz yazılım, ürün geliştirme, danışmanlık ve sistem entegrasyonu ile ilgili bilgi ve becerilerini kullanarak, vizyoner fikirler ve gerçek zamanlı, kaliteli çözümler üreterek üst düzeyde, müşterilerine yeni ufuklar sunmaktır. Değerlerimiz yaptığımız, söz verdiğimiz, söylediğimiz ve ürettiğimiz çözümlere herşeyden önce kendimizin inanması ve güveneceğimiz kalitede üretim yapmamızdır.

Şirketin vizyonu servis temelli organizasyonların iş destek ve iş zekası alanlarında ürün ve çözüm yönündeki ihtiyaçlarını en iyi anlayan ve en iyi çözümleri üreten uluslararası ve bölgede tanınan ve insanların çalışmak istedikleri bir şirket olarak sektörde ki  başarı ivmesini  lineer olarak arttıran bir  IT şirketi haline gelmektir.

Müşterilerimiz ağırlıklı olarak telekom sektörünün önde gelen isimlerinden olan Turkcell, Avea, Vodafone, TTNET, Superonline ve bunların yurtdışı muadilleri olarak bölgesel geliştirmiş olduğu faliyetleri bulunmaktadır.

Faliyet alanlarımız 4 ana başlık altında toplanmıştır:

  • Telekomünikasyon alanında BSS/OSS İş ve Operasyonal Destek konularında uzmanlık ve/veya ürüne bağlı destek ve danışmanlık
  • Özgün Çözüm, Tasarım ve Ürün AR-GE’si
  • İş ve Teknoloji Sistem Entegrasyon Hizmetleri. Özellikle kompleks platform, altyapı ve/veya uygulama geçiş hizmetleri
  • Big Data Çözümleri: Büyük Veri İşleme, Hadoop altyapılarında ETL, Event Stream Processing, Complex Data Visualization and Analytics

Şirketin hizmet verdiği müşteri kitlesi yurt içi pazar payı ile sınırlı kalmayıp, yurt dışına kadar uzanan geniş bir pazar potansiyeline ve müşteri kitlesine sahiptir. i2i Bilişim Danışmanlık Teknoloji Hizmetleri ve Pazarlama Ticaret A.Ş, Telekom  Operatörlerin yenilik ihtiyaçlarından ötürü gerek Türkiye, gerekse dünyada birçok önemli çözüm ve projenin tasarım ve entegrasyonunu gerçekleştirmiştir. Teslim edilmiş işler kimi zaman IBM, Atos Origin, Ericsson gibi dünya devi şirketler adına da yapılmıştır. Brezilya, Belarus, Hırvatistan, Almanya, İsviçre, Malezya, İsrail, Suudi Arabistan, Mısır, Güney Afrika ve Mozambik’deki şirketler ile, Türkiye de Vodafone, Turkcell, Avea, TTNET, Turkcell Superonline gibi birçok şirkete gerek danışmanlık, gerek tasarım/planlama, gerek yabancı ücretlendirme ve faturalandırma sistemlerinin eksik işlevlerini tamamlayan hizmetler sunulmuş ya da önemli projelere çözümler hazırlanmıştır.

Gelişen teknoloji ışığında, aktif genç ve dinamik AR-GE personeli ile  telekom sektöründe yazılım  ve billing süreçleri gerçekleştiren i2i Bilişim Danışmanlık  Atos Orijin ile Turkcell de almış olduğu ödül ile  başarı stratejisini doğru biçimlendirdiğini kanıtlamıştır.

Turkcell Convergence Projesi (2005 GSMA En İyi Faturalandırma Ürünü) – Proje Yönetimi,  Mimari Tasarım ve Entegrasyon

mga_soft_logo-01

MGA YAZILIM BİLGİ DAĞ.DAN.HİZ.LTD.ŞTİ.

MGASoft 2009 yılında yüzde 100 Türk sermayesi ile kurulmuş, finans alanında, internet teknolojileri, içerik yönetim sistemleri, web tasarım ve geliştirme, web tabanlı uygulamalar konusunda uzmanlaşmış, finansal araştırma yazılımları üreten bir şirkettir. 

 

Sermaye piyasalarına yönelik yazılım, eğitim programları ve eğitim konusunda projeler geliştirmektedir. Finansal piyasalara yönelik kurumsal ve bireysel çözümler üretmektedir.

 

2010 yılında, uygulamalı uzaktan eğitim yazılımı geliştirerek, borsa, finans ekonomi, eğitim portalı Borfin adıyla, uygulamaya almıştır. Borfin, finans sektöründe, uygulamalı uzaktan eğitim düzenleyen ilk platform olup, 140 ‘ı aşan e-eğitimi sektördeki önemli bir boşluğu doldurmuştur.

 

Mgasoft, geliştirdiği finansal araştırma yazılımları ve eğitim çözümleriyle, sektördeki önemli bir boşluğu doldurmakta ve finansal okuryazarlığın gelişimine katkıda bulunmaktadır.

finnet_logo

FİNNET ELEKTRONİK YAY.DATA İLTŞ.TİC.SAN.LTD.ŞTİ.

Finnet 1994 yılından bu yana sermaye ve para piyasalarına yönelik, öncü araştırma ve analiz yazılımları geliştiren bir şirkettir. Geliştirdiği yazılım çözümleri ile kurumların ve bireylerin finansal analiz ihtiyaçlarını karşılamakta, interaktif ürünleri ile rutin olarak yapılan iş süreçlerinin otomatik hale gelmesini sağlamaktadır.

 

1999 ‘da İnternet tabanlı uygulamalar ve ürünler üzerine yapılan yoğun yatırımlar ile ürünlerini internet ortamına taşıyan Finnet, ürün ve hizmet kalitesiyle Türkiye’nin önde gelen medya, finans, internet servis sağlayıcı kurumlarını müşteri portföyüne dahil etmiştir. Finans sektöründe büyük şirketlerin ve bankaların yatırım bölümlerinin güvenilir çözüm ortağıdır.

 

Üniversitelerle işbirliği içerisinde olan Finnet, finans laboratuvarları kurmakta, öğrencilere laboratuvar ortamında finansal veri setleri üzerinde analiz eğitimlerini vermekte ve stajyer öğrencilere iş imkânları sağlamaktadır.

 

Araştırma ve analiz programlarında sektörün lider şirketi olarak hedefi, ürün yelpazesini daha da genişleterek, sermaye ve para piyasalarında, bilinçli ve düşünerek yatırım yapan yatırımcı sayısının artmasını sağlayabilecek, bilgi ve analiz platformlarını sektöre kazandırmaktır.

 

hesapkurdu-logo

Konut Kredisi Com Tr Danışmanlık A.Ş.

Türkiye’de kurumsal bir kredi danışmanlık şirketi

Konut Kredisi Com Tr Danışmanlık A.Ş. 2010 yılında faaliyetlerine başlayan genç ve hızlı büyüyen bir şirkettir. Amacımız konut kredileri konusunda bankalardan bağımsız olarak çalışarak tüketiciyi bilinçlendirecek ve çoğu insan için hayatının en önemli finansal kararı olan kredi kullanma kararını doğru olarak vermesini sağlayacak sistemi bu konuda gelişmiş tüm ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de yaygınlaştırmaktır.

Ortakları arasında Türkiye bankacılık sektöründe ciddi deneyimleri olan güçlü isimlerin yanında İtalya’da kredi danışmanlığı konusunda pazar lideri olan GruppoMutuiOnline’ın kurucu ve yöneticileri de vardır. İtalyan borsasında halka açık olan şirket, senelik 2 milyar Avro’nun üzerinde kredi kullandırımına aracılık etmektedir ve İtalyan kredi piyasasının en güçlü dağıtım kanallarından biri durumundadır.

Konut Kredisi Com Tr Danışmanlık A.Ş. anlaşmalı olduğu bankalarla Destek Hizmet Kuruluşu olarak çalışmaktadır

Konut Kredisi Com Tr Danışmanlık A.Ş tarafından bankalara sunulan hizmetler Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından 05.11.2011 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren “Bankaların Destek Hizmetleri Almalarına İlişkin Yönetmelik” kapsamına girmektedir. Hizmet sunulan bankalar ve BDDK’nın Konut Kredisi Com Tr Danışmanlık A.Ş. tarafından yürütülen çalışmaları denetleme yetkileri bulunmaktadır.

 

Hesapkurdu.com is the leading online financial services company in Turkey. We were founded in 2010 by a strong management team and backed by experienced international investors. We operate several web properties including hesapkurdu.com, konutkredisi.com.tr and ihtiyackredisi.com.tr and we are growing very rapidly.

We work with most of the major banks in Turkey and co-develop web-based integrated systems based on latest software technologies and architectures to run our business effectively.

Labris_Networks_yatay

LABRİS TEKNOLOJİ BİLİŞİM ÇÖZÜMLERİ LTD.ŞTİ.

Labris Networks, internet ağ güvenliği alanında, kuruluşundan bu yana Ar-Ge odaklı üretimi birincil koşul olarak belirlemiş bir Türk teknoloji şirketidir. Bilişim Güvenliği konusunda Ar-Ge ve üretim yapan şirket, 2003 yılında ”Türkiye’nin ilk ulusal güvenlik duvarı” nı, 2005 yılında “Türkiye’nin ilk yerli UTM ürünü” nü duyurdu. Ürünlerinin yaygın satışına 2005 yılında başladı. Sırasıyla Güvenlik Ağ Geçidi Yazılımları, Güvenlik Ağ Geçidi Cihazları, Ağ Dinleme ve Loglama Cihazları, Bulut Servisleri, HARPP DDoS Mitigator – Siber Savaş Aracı ürün ailelerinin üretimini gerçekleştirdi. 3 yıldır Deloitte Technology Fast 50 Turkey ve Fast500 EMEA listelerinde yer alarak, bölgenin en hızlı büyüyen teknoloji şirketleri arasına üreterek girmiştir.

Labris Common Criteria (Ortak Kriterler) EAL4+ güvenlik sertifikasına sahip dünyanın 12 Ağ Geçidi markasından biridir ve aynı zamanda tek Türk Ağ Geçidi Markasıdır. Ortak Kriterler (ISO/IEC 15408), 26 ülke tarafından kabul edilen dünyanın en kapsamlı güvenlik sertifikasyon sürecidir. EAL4+, bir ağ geçidi ürünü tarafından alınabilecek en üst güvenlik seviyesidir.

dogalzeka_220x117

Doğal Zeka İletişim Hiz. Tic. Ltd. Şti.

DoğalZeka, 2006 yılından bu yana, ileri teknoloji alanındaki yenilikçi fikirleri ve gereksinimleri değerlendirerek yurt içi ve yurt dışına dinamik, çözüm odaklı, fark yaratan, katma değerli ürün ve hizmetler sunar.

 

Müşteri memnuniyeti ve kalite anlayışına öncelik tanıyan, yaratım ve sunum maliyetlerini optimumda tutarak aynı zamanda hizmet verdiği sektörlerin gelişmesine katkıda bulunmayı amaçlayan DoğalZeka, Tübitak destekli pek çok projeyi de başarıyla tamamlamış bir bilişim şirketidir.

 

Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden mezun olmuş, Türkiye’de veya ABD’de yine en iyi üniversitelerde lisansüstü derecelerini tamamlamış DoğalZeka ekibi, sürekli öğrenmeye ve geleceğin öğrenen organizasyonlar tarafından yaratılacağına inanır.

 

Teknoloji dünyasının rekabetçi firmalarında kişi başına ortalama on yıldan fazla çalışma deneyimine sahip ekip, Internet ve telekomünikasyon alanlarındaki uzmanlıklarıyla devre ve paket anahtarlamalı iletim ortamları ve protokoller, DVB ve Set-Top Box, Multicast (çoklu yayın) şebekeleri, gömülü programlama, işletim sistemleri, mobil cihaz yönetimi, internet protokolleri, IP üzerinden ses ve video iletimi, dijital iletişim gibi konularda yeni projeler geliştirmeye devam etmektedir.

 

DoğalZeka, teknoloji dünyasındaki hızlı gelişmeleri yakından izleyerek ihtiyaca en uygun şekilde ürettiği çözümleri katma değerli hizmetlere dönüştürür; değişim ve kaliteyi yaratır, yönetir ve sürekliliğini sağlar.

KION logo yeni

KION Bilgisayar Bilişim Yazılım San. ve Tic. Ltd.Şti.

KION TÜRKİYE, 2008 yılında Cineca ve KION İTALYA’nın ortaklığı ile Türkiye’de Yükseköğretim Kurumlarına kampüs Yönetimi Çözümleri ve Teknolojileri üretmek üzere ve akademik gelişime katkı sağlamak amacıyla kurulmuştur. (Bakınız: http://www.kion.com.tr/ )

KION, İtalyan üniversitelerinin kurduğu konsorsiyum olan Cineca’nın kurduğu özel bir şirkettir.

CINECA, 1969 yılında kurulan kar amacı gütmeyen Üniversitelerarası bir Konsorsiyum’dur. (Bakınız: http://www.cineca.it/ )

KION, Üniversitelere, Öğrenci Bilgi Sistemleri yazılımı geliştirir ve destek verir. İtalyan üniversitelerinin %85′ den fazlası ve Türkiye’de ki birçok Üniversite (Bakınız: http://www.kion.com.tr/referanslar.html)  KION’un Öğrenci İşleri yazılımını, Öğrenim hareketliliği, (Erasmus, Mevlana, Farabi ) ve Stratejik Akademik Planlama yazılımını kullanmaktadır.

KION TÜRKİYE, İtalya’daki deneyimi ile Türkiye’de ki yerel deneyimlerini de birleştirerek 2008 yılından itibaren Türk Üniversiteleri için Türkiye’de ki yönetmeliklere uygun; akademisyenler, öğrenciler  ve personellerinin ihtiyaçları için diğer kurumsal yazılımları da geliştirmektedir.

 

KION ailesinin Akademik dünya için üretmiş olduğu ürün gamı aşağıdaki gibidir:

 

 

 

istaç logo

İstanbul Çevre Yönetimi San. ve Tic. A.Ş

 

1994’te İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bir kuruluşu olarak faaliyetlerine başlayan İSTAÇ A.Ş., kurulduğu günden itibaren ulusal ve uluslararası standartlar çerçevesinde çevre yönetimi çalışmalarını sürdürmektedir.

Yerel ve Uluslararası Atık Yönetimi ilkeleri çerçevesinde yürütülen faaliyetler kapsamında evsel atıkların geri kazanımı ve bertarafı, tıbbi ve endüstriyel (tehlikeli) atıkların toplanması ve bertarafı, inşaat ve hafriyat atıklarının yönetimi, düzenli depolama sahaları kurulumu ve işletilmesi, çöp sızıntı suyu arıtılması, çöp gazından elektrik üretimi, gemilerden ve deniz yüzeyinden atıkların toplanması ve bertarafı, kıyı, plaj ve dere ağzı temizliği, ana arter, meydanlar ve caddelerin temizliği, organik atıklardan kompost üretimi ve geri kazanımı yapılmaktadır.

Teknik bilgi birikimi ve teknolojik alt yapısı ile bir çok yeni uygulamayı hayata geçirmiş olan İSTAÇ A.Ş., tecrübelerini yaklaşık 3000 personeli ile İstanbul başta olmak üzere tüm Türkiye ve Dünya ile paylaşmaktadır.