Teknopark Nedir?

Etiketler

18.01.2022
Teknopark Nedir?

Teknoparklar; Üniversiteler/araştırma kurumları ve sanayi kuruluşlarının aynı ortam içerisinde araştırma, geliştirme ve inovasyon çalışmalarını sürdürdükleri; birbirleri arasında bilgi ve teknoloji transferi gerçekleştirdikleri; akademik, ekonomik ve sosyal yapının bütünleştiği organize araştırma ve iş geliştirme ekosistemleridir.

Üniversite sanayi iş birliğinin somutlaştığı bu merkezler, bilgiye ve ileri teknolojilere dayalı sanayi firmalarının kurulup gelişmesini teşvik etmek üzere tasarlanmış bir ekosistem oluşturarak, teknoloji transferi ve iş idaresi konularında destek vermektedir.

YTÜ Yıldız Teknopark

YTÜ Yıldız Teknopark; yazılım, bilişim ve iletişim teknolojileri, telekomünikasyon, elektronik, ilaç, makine ve teçhizat imalatı, kimya, havacılık, enerji, savunma sanayi, inşaat ve gıda gibi birçok sektörde ar-ge çalışmalarını yürüten; 330 Ar-Ge firması, 111 kuluçka firması ve 8.000’den fazla kalifiye Ar-Ge ve yazılım personeline ev sahipliği yapan, Türkiye’nin bir numaralı Teknopark’ı olarak konumlanmıştır.

YTÜ Yıldız Teknopark, sektöre adım atmaya hazır girişimcilere, gelecek için çalışan ve inovasyonu gündeminden düşürmeyen şirketlere ev sahipliği yapıyor.

< Geri Dön: Blog Anasayfa
Invalid object name 'Unigate_Cookie'.