212VC KURUCU ORTAĞI ALİ KARABEY, MATCH POINT’DE GİRİŞİMCİLERLE BULUŞTU

Türkiye’nin en büyük ve en başarılı teknoparkı olan Yıldız Teknopark tarafından düzenlen ve sektörün önde gelen isimlerinin bilgi ve tecrübelerini paylaştığı “Match Point Girişimci Buluşmaları"nın dördüncüsü, 212 VC Kurucu Ortağı Ali Karabey katılımıyla 16 Aralık 2019 Pazartesi günü, A1 Kuluçka Etkinlik Alanı'nda gerçekleşti

Ana konusu “Yatırımcıyı Gözünüzde Büyütmeyin “olan buluşmada konuşan Karabey,” 212VC olarak yurt dışına açılmayan veya açılmayı düşünmeyen firmalara yatırım yapmıyoruz. Yatırım yaptığımız firma ile de ürünü ve firmanın kültürünü anlamak için en az bir hafta onlarla tam zamanlı çalışıyoruz.” Dedi.  Girişimcilerin, herkesin bakıp kimsenin göremediğini gören, bundan rahatsızlık duyan ve çözüm üretmeye çalışan kişiler olarak tanımladı.

Karabey program sonrasında; Match Point Girişimci Buluşmalarına katılmaktan çok keyif aldığını, katılımcılarla soru cevap şeklinde hoş bir sohbet gerçekleştirdiğini belirtti. Yıldız Teknopark ile yeni iş birliklerde buluşmak istediğiniz belirtti.

Etkinliğin moderatörlüğünü üstlenen Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Pınar Büyükbalcı etkinlik sonrası “Yatırımcıya ulaşmak, onu ikna etmek girişimcinin gözünde en çok büyüyen konudur. Ali Karabeyli, samimi sohbetiyle yatırımcı başarısı ile girişimci başarısının birbirine ne kadar bağlı olduğunu, yatırımcıya ulaşma sürecine yönelik farkındalık geliştirmenin önemini vurguladı.”” dedi.

Yıldız Teknopark - Copyright © 2015.