AKTEK

“Entegratörlük Çin Yemeği Gibi”

Akkök Holding tarafından 2007 yılında kurulan Aktek Bilişim, 2014’ten bu yana Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Teknopark alanında faaliyet göstermektedir. Türkiye’nin önde gelen sistem entegratörlerinden biri olarak çok farklı alanlarla projeler geliştiren Aktek Bilişim’in Genel Müdürü Reha Çetin, entegratörlüğün doğasında bir Çin yemeği gibi çok çeşitlilik olduğu inancında ve Teknopark’a taşınmadan sonraki süreci Aktek 2.0 olarak tanımlıyor.

Enerji sektörüne özel olarak geliştirilen projeler arasında; “ASOS” adını verdiğimiz otomatik sayaç okuma ve uzaktan yönetim sisteminin yanı sıra “ATLAS” adını verdiğimiz enerji talep tahmin ve enerji pazarlama şirketlerinin ihtiyaçlarına özel geliştirilmiş CRM çözümümüz bulunmaktadır.

Kurumsal Performans Yönetimi için tasarlanan ve “A Performans” uygulamamız ile planlama, analiz ve finansal raporlamalara yönelik ihtiyaçları karşılamaktayız. A Performans uygulaması IBM Cognos TM1 platformu üzerinde geliştirilmektedir. Enerji sektörüne yönelik bütçe ve raporlamaya yönelik “Balans Yazılımımız” bulunmaktadır. Balans Yazılımı, MS Excel ortamında modellenmiş manuel süreçlerden, sistematik ve otomatik bir yapıya taşınmasını ve kullanıcı hataların en aza indirgenmesini hedefleyen yazılımdır.

Gayrimenkul sektöründe Oracle ile birlikte geliştirdiğimiz gayrimenkul yönetimini ERP’ye bağlayan bir uygulamamız ve alışveriş merkezleri için beacon teknolojisi kullanarak geliştirmeye çalıştığımız çözümlerimiz bulunmaktadır.

”Aktek Garage” adını vermiş olduğumuz yeni bir yapılanmamız bulunmaktadır. Bu yapılanma ile yaratıcı fikirleri olan kişilere fikirlerini projeye dönüştürebilecekleri fırsatları sunuyoruz. Teknopark’a taşınmamızdan sonra bu şekilde 10’a yakın firma ile birlikte proje geliştirmekteyiz.

Yıldız Teknopark - Copyright © 2015.