AKTEK

Tüm müşterilerine bilgi teknolojileri alanında katma değer sağlayarak yol göstermek, fizibiliteler yapmak, projelendirmek ve bu projeleri uygun maliyetlerle hayata geçirmelerine yardımcı olmak amacıyla kurulan Aktek, Bilişim 500 listesinde, araştırmaya ilk katılınan 2009 yılından itibaren 198.'likten 2013 yılında 129.'luğa yükselerek, bir önceki yıla göre iki basamak artış göstermiştir. 2013 yılında Sistem Entegratörü genel sıralamasında bir önceki yıla göre bir basamak artarak 23. sırada yerini almıştır. 

Aktek, Oracle e-Business Suite üzerinde üretim, finansallar, lojistik, insan kaynakları, iş zekası ve kurumsal bütçeleme konularında uzman ekibiyle Oracle'ın en büyük iş ortaklarından biri olup, sunucular ve sanallaştırma alanında da pazarın lideri konumunda olan EMC, SUN Microsystems ve VMWare'in iş ortağıdır. 

Aktek, network, güvenlik ve yedekleme yazılımları alanında Cisco, Websense ve Symantec ile yaptığı iş ortaklıklarıyla uçtan uca bilgi teknolojileri çözümleri üretebilmekte olup, Microsoft ürünleri kullanarak çeşitli yazılımlar geliştirmektedir. Özellikle SharePoint Portal ve MS CRM üzerinde projeler yapılmaktadır. 

IBM Cognos Partner'ı olan Aktek, Akkök Grubunda elde ettiği değerli tecrübeleri grup dışına da taşıyarak İş zekası uygulamalarında pazar payını büyütmektedir.

Yıldız Teknopark - Copyright © 2015.