BİOLİVE

Zeytin çekirdeğinden dünyaya

Doğada kaybolan ve raf ömrü yüksek biyoplastik granüllerle atıklara bambaşka bir kimlik kazandıran Biolive Ar-Ge, plastiğe zeytin çekirdeğini ilham alarak geliştirdiği çevreci çözümlerle adından söz ettiriyor.

Teknolojiyi doğa ile buluşturma amacıyla Nisan 2017’de üretim serüvenine başlayan Biolive Ar-Ge, geliştirdiği biyoplastikler ile yatırım cazibesini her geçen gün katlıyor. Gıda Mühendisi Duygu Yılmaz’ın kurucularından olduğu firma, Yıldız Teknopark bünyesinde hayat verdiği teknolojilerle günlük kullanılan malzemeleri dönüştürüyor ve malzemelere yeni kimlik kazandırıyor. Biyoatıklardan ürettiği maddelerle Türkiye’nin en güçlü holdinglerinden birinin Ar-Ge yatırımlarına dahil ettiği Biolive Ar-Ge, uzun vadede biyoplastik pazarının sözcülerinden olmayı hedefliyor. 

Ambalajdan bebek emziğine...
Biolive Ar-Ge plastiğin her alanında kullanılabilecek granüllere dönüşmesi hususunda sektörel çalışmalarına ivme kazandırdı. Bugün biyoplastik buzdolabı teknolojisi dışında, gıda kullanım kapları, gıda ambalajları, tekstil, hijyen malzemeleri, organik oyuncak ve bebek emziğine kadar birçok alanda kullanılabilir granüller üzerine çalışan firma, ürünlerini ileri teknolojik gelişmeler ışığında hassasiyetle geliştiriyor.

 

Yıldız Teknopark - Copyright © 2015.