DELOİTTE TECHNOLOGY FAST 500 EMEA 2019 LİSTESİNDE İKİ YILDIZ TEKNOPARK FİRMASI YER ALDI

 

Global olarak en hızlı büyüyen teknoloji firmalarının belirlendiği programlardan olan Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’yı kapsayan ‘Deloitte Technology Fast 500 EMEA’ listesi açıklandı.

Bu yılın Teknoloji Fast 500™ listesinde ortalama büyüme oranı geçen yıla göre artarak yüzde 1.258 olarak gerçekleşti. 2019 programında Türkiye'den 21 şirket listeye girmeye hak kazandı.

 

Yıldız Teknoparkta faaliyetlerini sürdüren FBT Teknolojileri listede 100. sırada, Mobven Teknoloji firması ise listede 407. sırada yer buldu.

Fbt

Listeye 100. sıradan dahil olan FBT Türkiye, bir teknoloji ve algoritmik borsa şirketi. Yüzde 1291 büyüme kaydeden girişim, blokchain platformlarında döviz dağıtımı, pazar yaratmaya yönelik araçlar üretiyor. Aynı zamanda sunduğu finansal yazılımlar ile 3d güvenli banka ödemelerine alt yapı sağlıyor.

Mobven

407. sırada bulunan Mobven, yüzde 246 büyüdü. Mobven geçmişte Momentum, Capture ve HesapAl gibi servisler ile karşımıza çıkmıştı. Geçen yıl ödeme çözümleri sunan Asseco South Eastern Europe (ASEE) grup firması Payten, Mobven'i satın aldıklarını açıklamıştı. Mobven, havayolu şirketlerinden bankalara, telekom şirketlerinden e-ticaret platformlarına kadar pek çok farklı alanda çalışıyor.

Yıldız Teknopark - Copyright © 2015.