“GELECEĞE YAŞAM DİK” ETKİNLİĞİMİZ GERÇEKLEŞTİ

Yıldız Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Faruk YİĞİT ve Yıldız Teknopark Genel Müdürü Mustafa ALBAYRAK’ın açılış konuşmalarıyla başlayan “Geleceğe Yaşam Dik” etkinliği yaklaşık 300 Teknopark çalışanının katılımıyla gerçekleştirildi. Yıldız Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf AYVAZ ve Boğaziçi Teknopark Genel Müdürü Bülent ÖKTEM etkinliğe katılarak destek verdi. Daha yaşanılabilir bir dünyanın oluşturulmasına katkı sağlamak ve Yıldız Teknopark çalışanları arasında işbirliğini arttırmak amacıyla 20 Nisan 2015 tarihinde gerçekleştirilen “Geleceğe Yaşam Dik” etkinliği sayesinde 400 fidan toprakla buluştu. Fidanların dikimi, bağış yapan kişilerin ve Teknopark çalışanlarının katılımı ile Davutpaşa Yerleşkesi D2 Blok arkasında yer alan boş alanda gerçekleşti.

Gelecek nesillere bırakılan en büyük miraslardan biri olan ormanlık alanların korunması ve ağaçlandırma çalışmalarının önemine vurgu yapmak için düzenlenen etkinliğe Yıldız Teknik Üniversitesinin değerli hocaları, Teknopark yönetici şirket çalışanları ve firma yöneticileri ile birlikte pek çok Teknopark çalışanı katıldı. Katılımcılar yaptıkları bağışlarla hem dünyanın daha güzel bir yer olması için bir adım attılar hem de kendilerinin ve sevdiklerinin adını yaşatacak bir fidana sahip oldular. Birçok doğaseveri bir araya getiren etkinlik, YTÜ öğrencilerinden oluşan Silüet müzik grubunun renkli performansı ve sunulan ikramlar ile eğlenceli bir şenlik ortamı yarattı.

Hem teknoparkın hem de dünyanın daha yeşil bir yer olması adına gerçekleştirilen organizasyona bağışlarıyla destek veren tüm katılımcılara teşekkür edilmesi ile etkinlik son buldu.

Yıldız Teknopark - Copyright © 2015.