GREAT SCALE UP ÖDÜLÜ SAHİPLERİNDEN BİRİ DE EVATRO

Birleşik Krallık Ticaret ve Yatırım Ajansı (UKTI) ve British Consulate General Istanbul tarafından düzenlenen ‘ Great Scale Up’ ödül töreni geniş bir katılımla İstanbul’da gerçekleştirildi.

Birleşik Krallık Ticaret ve Yatırım Ajansı (UKTI) ve British Consulate General Istanbul tarafından  yürütülen  GREAT  kampanyası kapsamında Türkiye’de de geçtiğimiz yıl ‘GREAT Startup‘ yarışması düzenlenmişti. Kampanya hiç hız kesmeden devam ederek bu kez hızlı büyüme gösteren ve başarı potansiyeli yüksek girişimleri Birleşik Krallık’a çekmeyi hedefleyen GREAT Scale-up yarışmasını düzenledi. GREAT Scale-upyarışması, tüm sektörlerden tanımlanmış bir işletme modeli ve kaydına sahip, ölçeğini genişletmekte olan Türk şirketlerinin katılımıyla gerçekleşti.

Kadın Girişimci, Anadolu’dan Girişimci, Sosyal Girişimci, Yenilikçi İşletme ve Jüri Özel Ödülü kategorileri için yarışan firmaların Birleşik Krallık piyasasına sürülmeye uygun bir iş birimine sahip olması ve Birleşik Krallık’ta bir yıl içinde faaliyete geçme planına sahip olması kriterler arasında yer alıyordu.

Yıldız Teknopark’ta 2014’ten bu yana faaliyette olan EVATRO firması, Saha Satış, Saha Servis, Pazarlama, FMCG, DCG, Perakende Denetimleri, Faaliyet Yönetimi, Satış fırsatı yönetimi gibi bir çok olanak sağlayan FieldPie ürünü ile Yenilikçi İşletme Ödülü’nü almaya hak kazandı.

Kazanan firmalar için Birleşik Krallık’ta özel bir işletme programı hazırlanacak. Londra’ya üç günlük bir iş seyahati yapacak olan girişimcilerin bilet ve barınma giderleri karşılanarak, uzman muhasebeci ve avukatlardan Birleşik Krallık’ta işletme kurma, çalışma vizesi ve vergi gibi konularda danışmanlık almaları sağlanacak. Yakın zamanda Londra’da kurulan Türk şirketlerle randevular, UKTI tarafından Birleşik Krallık’taki fırsatlara ilişkin brifingler verilecek ve firmaların işlerini büyütmeleri, uluslararası bir ağa dahil olmaları ve girişimci bir ekosistemle bağlantı kurmaları sağlanacak.

Yıldız Teknopark - Copyright © 2015.