HAVA HARP OKULU YILDIZ TEKNOPARK´ I ZİYARET ETTİ

Hava Harp Okulu Yıldız Teknopark’ı Ziyaret Etti.

 

Hava Harp Okulu Komutanı Hava Pilot Tümgeneral Fethi ALPAY ve beraberinde gelen heyet Yıldız Teknopark’ı ziyaret etti. YTÜ Rektörü İsmail YÜKSEK, yeni fikirlerin değer yaratan çıktılara dönüşme sürecinin bütün aşamalarında yer alan ve aynı zamanda uluslararası işbirliği merkezi olan Yıldız Teknopark’ ın ulusal ve uluslararası çalışmalar ile birlikte, bilgiye ve ileri teknolojilere dayalı firmaların kurulup gelişmesini teşvik etmek için yapılan faaliyetleri aktardı. 

Fikirlerin hızla ürüne dönüşmesine olanak sağlayan Yıldız Kuluçka Merkezini de gezen heyet, Radarcom, Gesk, Medron ve Smarte kuluçka firmaları ziyaret edip, Ar-GE projelerini dinlediler.

Hava Harp Okulu heyeti, akademisyen ve öğrencilerin projelerini, sektör ihtiyaçlarına çözüm sunacak prototip üretmeleri konusunda desteklemek ve proje sahiplerine verilecek ilk üretim desteği ile ülkemizde farklı bir Girişimcilik Ekosisteminin oluşmasına katkı sağlama amacıyla kurulan Yıldız Teknopark Prototip Atölyesi’ nde ki çalışmaları yerinde incelediler.

Yıldız Teknopark - Copyright © 2015.