İRAN’DAN BAKANLIK DÜZEYİNDE BİR HEYET YILDIZ TEKNOPARK´I ZİYARET ETTİ

İran’dan bakanlık düzeyinde bir heyet Yıldız Teknopark´ı ziyaret etti. İran Eğitim Bakanı Yardımcısı Dr. Abolhasan Riazi, Lisansüstü Eğitim Genel Başkanı Dr. Mohammed Mahdavi, İran Uluslararası Bilimsel İşbirliği Merkezi Temsilcisi Farajollah Talebi, Tebriz Üniversitesi Uluslararası İşbirliği Koordinatörü Dr. Hossein Sabouri’nin  yer aldığı heyeti, Yönetim Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Galip Cansever, Prof. Dr. Yücel Şahin ve Doç. Dr. Sezgin Bakırdere ile birlikte Yıldız Teknopark yönetim ekibi ağırladı.

Türkiye ve İran’ın teknolojik ve bilimsel gelişimine katkı sağlayacak projeler üstüne fikir alışverişi yapılırken muhtemel işbirlikleri de değerlendirildi. Mevlana Değişim Programı kapsamında proje bazlı değişim faaliyetlerine tam zamanlı öğretim üyeleri, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin katılmalarının artırılmasının yolları görüşüldü.

Heyet Yıldız Teknopark çalışma alanları, YTÜ Teknoloji Transfer Ofisi, Yıldız Kuluçka Merkezi ve Prototip Atölyesini incelerken, teknoparkların ülkeye bilim ve teknoloji alanında sağladığı faydalar ve ekonomiye katkısını da yerinde gözlemleme fırsatı buldular.

Yıldız Teknopark - Copyright © 2015.