KAFEİN YAZILIM

Kafein Yazılım olarak fark yarattığımızı düşündüğümüz iki projemiz ile ilgili olarak bilgi vermek istiyoruz

 

Bulut Tabanlı Akıllı Ulaşım Sistemi

 

Park yeri sorunları şehir içinde trafiğe en çok neden olan konuların başında gelmektedir.

Kafein Yazılım’ın akıllı ulaşım sistemi, internet tabanlı, merkezden otomatik olarak yönetilen park alanı sensörleri ve tüm parkometre cihazlarının akıllı mobil cihazlarla konuşması esası ile çalışarak sürücüleri otomatik olarak tanımlama, yönlendirme, ikaz ve ücretlendirme bilgileriyle en uygun park alanları yönlendirmektedir.  

Teknolojinin hepimize dokunan “akıllı” çözümleri nasıl hayata geçirebildiğinin en güzel örneklerinden bir tanesi olacak olan projemiz ile İstanbul’un pek çok duruma ve ihtiyaca cevap verebilen ulaşım çözümlerine kavuşmasının önü açılacaktır.

Kafein Yazılım olarak İstanbulluların yaşam kalitesini arttıracak böyle bir projenin mimarı olmaktan dolayı mutluyuz.

 

PORTSEEKER DENİZ BİLGİ VE PAYLAŞIM DEPOSU UYGULAMASI

 

Deniz seyri sırasında kaptanlar teknelerinin, mürettebatlarının ve yolcularının ihtiyaçlarını nereden karşılayacakları, fırtına durumunda nereye sığınabilecekleri vb. bilgilere ihtiyaç duyarlar. Kafein Yazılım geliştireceği uygulama ile açık denizlerdeki operatör sinyal seviyelerinin analiz edecek, konuşma ve veri aktarımı için kapsama risk haritalarının oluşturacak, bu haritaların güncellenmesi ve sistem dahilindeki kullanıcılar ile paylaşılması ile birlikte ivmeölçer ve jiroskop algılayıcıları yardımı ile denizdeki anlık dalga şiddetinin derecelendirilerek merkeze iletecektir.

Uygulama tüm dünya denizlerinde çok dilli olarak kullanılabileceği gibi, üzerinde koşturulacağı mobil cihazların özellikleri sayesinde elde edilen verilerin işlenerek sunulacak kapsama risk haritaları ve anlık dalga şiddet ölçümleri gibi ek özellikleri sayesinde alanında öncü olacaktır.

Yıldız Teknopark - Copyright © 2015.