KAPSÜL 5 “KRİZ YÖNETİMİ” SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ

KAPSÜL 5 “KRİZ YÖNETİMİ” SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ

 

İşletmeler, çevredeki belirsizlikler ve değişikliklerden dolayı, sürekli beklenmedik tehlike veya fırsatlarla da karşılaşmakta ve yaşamlarını sürdürebilmeleri de bu tehlikelerden korunmaya ve fırsatları değerlendirebilmelerine bağlı olmaktadır. Öte yandan sürekli değişen çevre şartları karşısında bünyesinde stratejik çalışmalara yer vermeyen işletmelerin başarılı olma şansı da oldukça az görünmektedir.

Stratejik yönetim konuları içinde yer alan kriz yönetimi konusu artık işletmeler için vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Yıldız Teknopark, şirket yönetimi konusunda kritik adımlardan biri olan kriz yönetiminin önemini vurgulamak için  25 Kasım Çarşamba günü Y.T.Ü. Davutpaşa Kongre Merkezi’nde Yeşil Salon’da Kriz Yönetimi Semineri’ni düzenledi.

Yıldız Teknopark firma yöneticilerinin ve çalışanlarının, Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerinin katılım gösterdiği seminerde Eğitmen  Bülent TAPTIK; Bir Kriz Nasıl Önlenebilir, Kriz Yönetim Yaklaşımları, Risklere Karşı Yaklaşımlar, Senaryo ve Risk Analiz Çalışması, Kriz Anında Öncelikler ve Başa Çıkma gibi birçok konuda ayrıntılı bilgiler verdi. Katılımcıların yönelttiği sorulara verilen cevaplar ile seminer başarıyla son buldu.

Yıldız Teknopark - Copyright © 2015.