MAGICLICK, İNGİLTERE MERKEZLİ DİJİTAL AJANS DOCK9’I SATIN ALDI

YTÜ Teknopark bünyesinde yer alan yerli dijital teknoloji ve tasarım firmalarından MagiClick, İngiltere’de özellikle bankacılık ve finans sektöründe etkin olan dijital ajans Dock9’ı satın aldı. Böylece MagiClick, global ölçekte hizmet verdiği ülkeler arasına İngiltere’yi de eklemiş oldu.

Bugüne kadar 7 ülkede 30’un üstünde finans kurumunun dijital dönüşüm süreçlerinde önemli rol oynayan MagiClick, Dock9’ın yüzde 100 hissesini satın alarak, finansal hizmetler sektöründe Avrupa’nın önde gelen teknoloji ve dijital deneyim ajanslarından biri olmayı hedefliyor.

British Interactive Media Association (BIMA) tarafından dijital sektörde İngiltere’nin en etkili 100 kişisi arasında gösterilen Mark Lusted tarafından 2008 yılında kurulan Dock9’ın müşterileri arasında Aetna, Assurant, Arch Insurance, Castle Trust Bank, Kensington Mortgages, Masthaven Bank, Tradex ve Virgin Money gibi önemli finans kurumları bulunuyor.

İngiltere'nin büyümeyi planladıkları öncelikli pazarların başında geldiğini dile getiren MagiClick Kurucu Ortağı Murat Kalaora, bu hedef doğrultusunda temasa geçtikleri Londra merkezli Dock9’ın sektördeki saygın konumunun ve mevcut müşteri portföyünün kalitesinin bu stratejik satın alma kararını vermelerinde önemli rol oynadığını da paylaştı.

Yıldız Teknopark - Copyright © 2015.