MERCEDES BENZ TÜRK VE YILDIZ TEKNOPARK İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MERCEDES BENZ TÜRK VE YILDIZ TEKNOPARK İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

Mercedes Benz Türk A.Ş.’nin yakın zamanda faaliyete geçmesi planlanan ve Avrupa Bölgesi’nde hizmet verecek olan Global IT merkezinin, YTÜ ve Yıldız Teknopark ile yapabileceği işbirliklerinin görüşüldüğü toplantı, Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Bektaş’ın liderliğinde gerçekleşti. Aktek Genel Müdürü Dr. Reha Çetin’in ve Türkiye’nin en hızlı bilgisayarını işletmekte olan SVR firmasının da katılarak önemli görüşleri ile destek verdiği toplantıda IT sektörü ve üniversite öğrencilerinin bu alanda yetiştirilmesi üzerine yapılabilecek ortak çalışmalar konusunda konuşuldu.

Mercedes Benz’in Yıldız Teknopark ’ta yer almasının da değerlendirildiği görüşmede, Teknopark İş Geliştirme Müdürü Gizem Filiz ve Kuluçka Merkezi Müdürü Latif Ulu da Teknopark ve Teknoloji Transfer Ofisini tanıtan sunumlarını gerçekleştirdiler.

İşbirliği fırsatları arasında öne çıkan Mercedes Benz’in IT üzerine yaptığı öğrenci yetiştirme programları ile YTÜ ve YTÜ SEM arasında yapılabilecek ortaklıkların da değerlendirildiği görüşmede, Mercedes Benz’in partnerlik ihtiyaçlarına karşılık verebilecek Teknopark firmaları ve üniversite işbirliklerinin üzerinde duruldu. Prof. Dr. Ahmet Ekerim ’in Üniversite Sanayi İşbirliği üzerindeki önemli deneyimleri ile katkılarını sunduğu toplantı alınacak aksiyonların ve gelecek planlarının görüşülmesi ile son buldu.

Yıldız Teknopark - Copyright © 2015.