MIOPS, TÜRKİYE’NİN EN İYİ GİRİŞİMCİLERİ ARASINDA YERİNİ ALDI

Ticaret Bakanlığı’nın himayesinde Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) ortaklığında, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın katılımıyla bu yıl ilk kez Türkiye’nin Girişimcileri Ödül Töreni gerçekleştirildi. Törende Türkiye’nin girişimcilik, teknoloji ve ihracat alanlarında gelişimine katkı vermek amacıyla hayata geçirilen 10 başarılı girişimci ödüllendirildi.

T.C. Ticaret Bakanlığı’nın himayelerinde Çırağan Sarayı’nda düzenlenen Türkiye’nin Girişimcileri Ödül Töreni’ne Türkiye’nin girişimcilik ekosisteminden 500’ü aşkın katılım gerçekleşti. Gecenin açılış konuşmalarını Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, TİM Başkanı İsmail Gülle ve TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici gerçekleştirdi.

2016 yılından Yıldız Teknopark ’da kurulan ve Ar-ge çalışmalarını yürüten girişimci firma Miops’da törende “En Fazla Ülkeye İhracat Yapan Girişimci Ödülünü” teslim aldı.

MIOPS, fotoğrafçılık ve video sektöründeki kullanıcıların hayatını kolaylaştırmayı hedefleyen bir Yıldız Kuluçka firmasıdır. 2014 yılında ilk projeleri MIOPS Smart ile Kickstarter ile dünya çapında adını duyuran girişim bu proje ile gerekli destek miktarını toplamış, ikinci projeleri MIOPS Mobile için ise yine 2016 yılında Kickstarter’da yer alan firma gerekli fon hedefini ilk iki günde geride bırakarak ihtiyacının 4 katı ile fonlanmıştır.

Yıldız Teknopark - Copyright © 2015.