PAKİSTAN YÜKSEKÖĞRETİM KOMİSYONU HEYETİ YILDIZ TEKNOPARK´I ZİYARET ETTİ

 

TÜBİTAK TÜSSİDE tarafından gerçekleştirilen “Best Practices in Governance and Quality Assurance for Higher Education” konulu program kapsamında Pakistan Yükseköğretim Komisyonu (HEC Pakistan) ülkemizi ziyaret etti. Türkiye Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ile işbirliği ve dayanışmanın geliştirilmesi, yükseköğretim ekosistemindeki küresel yönelimlerin değerlendirilmesi, üniversite-sanayi işbirliği ekseninde Türkiye’deki iyi uygulamaların aktarımı ve yenilik-inovasyon kavramlarında üniversitelerin etkisinin anlaşılması programın temel amaçları arasında yer alıyor.

 

Pakistan heyeti, en iyi örnekleri yerinde incelemek için yaptığı ziyaretler kapsamında YTÜ ve Yıldız Teknopark’taydı. Pakistan Yükseköğretim Komisyonu Planlama ve Gelişim Genel Direktörü Dr. Muhammad Mazhar Saeed başkanlığında ülkemize gelen heyette Finans ve Planlama Genel Direktörü Zaigham Ali, AR-GE Direktörü Khawaja Amjad Hussain, Kalite Proje Direktörü Muhammad Shoaib  ile yönetim ve koordinasyondan sorumlu Direktör Yardımcısı Samina Durrani gibi üst düzey 21 kişibulunmakta. TÜBİTAK TÜSSİDE projeler koordinatörü Başuzman Araştırmacı Bakı Doğa Günay ve proje yürütücüleri araştırmacılar Sümeyra Köstereli ve Hasan Karabakkal da Yıldız Teknik Üniversitesi ve Yıldız Teknopark ziyaretleri sırasında Paki heyete eşlik ettiler.

 

Yıldız Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Mesut Güner, Genel Müdür Yardımcısı Cem Duran ve İkitelli ŞubeMüdürü ve Dış ilişkiler Koordinatörü Burak Keskik’in de katıldığı bilgilendirme toplantısında Yıldız Teknopark ve Yıldız Teknoloji Transfer Ofisi hakkında bilgi verildi. Toplantının  ardından misafirlerle 20 Ekim  tarihinde açılışı yapılan Türkiye’nin En Büyük Kuluçka Merkezi olan Yıldız Kuluçka  gezildi. Ziyaretçiler girişimci firmalarınyürüttükleri ar-ge projelerini yerinde inceleyip genç girişimcilerle sohbet ettiler.

Yıldız Teknopark - Copyright © 2015.