SİBER SAVUNMA ZİRVESİ YILDIZ TEKNOPARK’DA GERÇEKLEŞTİ

Yıldız Teknopark ve Teknolojik Grup iş birliği ile 02.10.2019 Çarşamba günü, Yıldız Teknopark İdari Binası Konferans Salonu'nda "Siber Savunma Zirvesi" gerçekleşti.  Etkinlik kapsamında; Endüstri 4.0/5G ve Siber Güvenlik, Siber Savunma için Yapay Zeka ve KVKK Gelişmeleri olarak üç ayrı panel gerçekleşti.

 

TVNET 5.0 Programı’nın sunucusu Erdal NALBANT’ın moderatörlüğünde gerçekleşen “Endüstri 4.0/5G ve Siber Güvenlik” panelinde Telenity firması’nın CEO’su İlhan BAĞÖREN’i, Başarsoft CEO’su Alim KÜÇÜKPEHLİVAN ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Siber Güvenlik Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Muhammed Ali AYDIN konuşmacı olarak katıldı.

 

“Siber Savunma için Yapay Zeka” paneli ile devam eden etkinliğin moderatörü CIO Platformu Kurucusu Mustafa KUĞU ve konuşmacıları CRYPTTECH firmasının Teknoloji Yöneticisi Tarık KOBALAS ve Boğaziçi Üniversitesi öğretim görevlisi Şaban DALAMAN oldu.

 

"KVKK Gelişmeleri” ile ilgili gerçekleşen son panel; moderatörü Teknolojik Grup Başkanı  Aykut SEYREK ve konuşmacılar  Avukat ve  Bilgisayar Mühendisi Ömer ÖZER, Hobim Bilgi İşlem Genel Müdürü Ahmet TOSUNOĞLU ve JURCOM Grc Services firması kurucusu Avukat Ali Osman ÖZDİLEK katılımıyla gerçekleşti.

 

Etkinlikte açılış konuşması yapan Yıldız Teknopark Genel Müdür Yardımcısı İsa Turgut İnci, siber savunmanın öneminden ve Yıldız Teknopark çatısı altında Siber Güvenlik alanında planlanan kümelenme çalışmalarından bahsetti. Bu çatı altında birçok etkinlikler yapma istediklerini ve Siber Savunma Zirvesi’nin bu etkinliklerin ilk ki olduğunu belirti.

Yıldız Teknopark - Copyright © 2015.