TEKNO-TEZ BAŞVURULARI BAŞLADI

 
 
Yıldız Teknopark ve Yıldız TTO, Ar-Ge çıktılarınıza katkıda bulunmak ve üniversite-sanayi işbirliğini güçlendirmek amacıyla TEKNO-TEZ programı kapsamında  sanayinin ihtiyaçları doğrultusunda yüksek lisans veya doktora tez çalışmalarını içeren projelerin araştırılması desteklenmektedir.

Yıldız Teknoloji Transfer Ofisi önderliğinde, YTÜ yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile sanayi firmalarının ortak çalışmalar yürütebileceği TEKNO-TEZ programının 2016 yılı ilk dönem başvuruları başlamıştır.
 
Projeye danışmanlık yapacak akademisyene ve yüksek lisans/ doktora tezlerini gerçekleştiren öğrencilere, Yıldız TEKNOPARK tarafından burs verilecektir. Böylece firmalar, herhangi bir hizmet bedeli ödemeksizin akademisyen ve öğrenciler ile birlikte çalışma şansı elde edeceklerdir.
 
Öğrencilerin bitirme tez konularıyla ve tezlerini aldıkları akademisyenle TEKNO-TEZ’e başvuru yapmaları gerekmektedir.
 
Program süresi maksimum 24 aydır. Akademisyene tek seferlik ödeme yapılacak olup, öğrenciler çalışma süresince destekleneceklerdir.
 
Bu program kapsamında programdan yararlanmak isteyen firmaların, TEKNO-TEZ Başvuru Formu'nu  doldurarak ilgili proje konularını, detaylarını ve akademisyen bilgilerini Teknoloji Transfer Ofisi’ne iletmeleri gerekmektedir.

Tekno-Tez başvuruları 25 Mart 2016 Cuma günü son bulacaktır. Program kapsamında sadece YTÜ akademisyenleri ve öğrencileri ile yapılacak çalışmalar desteklenmektedir.
 
  Ödenecek Miktar (TL) Ödeme Periyodu Toplam (TL)
Akademisyen 5.000 (Doktora Öğrencisi Danışmanı İçin)
veya
3.000 (Y.Lisans Öğrencisi Danışmanı İçin)
Proje Başına 1 Kez 5.000 veya 3.000
Doktora Öğrencisi 1.000 24 Ay Boyunca Her Ay 24.000
Y.Lisans Öğrencisi 500 12 Ay Boyunca Her Ay 6.000
 

 
İlgili Kişi İletişim Bilgileri:
Taha FAİDECİ
Proje ve İş Geliştirme Uzman Yardımcısı
[email protected]
0212 483 70 07 (222)
Yıldız Teknopark - Copyright © 2015.