TEKNOLOJİ ARENADA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

İstanbul Kalkınma Ajansı mali destek programı kapsamında hayata geçen Fikri Mülkiyet Esaslı Teknoloji Transferi İşbirliği Platformu’nun gerçekleştirdiği etkinliğin ana hedefi üniversiteler ve teknoloji geliştirme bölgelerinin birlikte yararlanacağı bir rekabet öncesi işbirliği ağı kurmak olarak belirlendi. Yıldız Teknopark, Yıldız TTO, İTÜ Nova, Şehir TTO, Sabancı TTO, Minesoft, Teknoloji ve Lisans Yöneticileri Derneği, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı, Koç TTO ve İstanbul TTO işbirliği ile gerçekleşen proje kapsamında teknoloji temelli girişimciliğin geliştirilmesi amacıyla 8-9 Eylül 2016 tarihlerinde gerçekleştirilen etkinliğin ilk gününde fikri mülkiyet ve girişimcilik temalı konuşma serisi gerçekleşirken ikinci gününde ise start-up firmalarının geliştirdiği teknolojilerin yatırımcılarla buluştuğu TECHIN2B – TECH ARENA gerçekleştirildi. 

 

TECHIN2B – TECH ARENA katılımcılarına ilham verici kısa konuşmalar sunarken teknoloji girişimcilerini de yatırımcılar ve uzmanlarla buluşturdu. Girişimciler arenada iş modellerini, teknoloji geliştirme adımlarını, ihtiyaçlarını sunarken rakiplerine karşı önde olmayı hedefleyerek yatırımcılara en iyi olduğunu ispat etmeye çalıştı. Yıldız Teknopark start-up’larından Medron'un,  Akıllı Kask projesini anlatan sunumu yoğun ilgi gördü.  Yarışmadaki bir diğer Yıldız Teknoparklı olan Real Dent firması da sunumunu yaparak etkinlikte projesini tanıtma fırsatı yakaladı.

 

Arenada yarışan tüm firmaların değerlendirildiği ve puanlandığı, kıyasıya rekabet ile geçen sunumların ardından yatırımcılar yarışmanın ilk üçünü belirlediler. Üçüncülüğe hak kazanan teknoloji sahibi Mitos firmasından  İbrahim Akduman‘a ödülünü İTÜNOVA Genel Müdürü Ercan Çitil verirken, Intel Genel Müdür Yardımcısı Yalım Eriştiren ise ikincilik ödülünü kazanan MagSpin firmasından Yrd. Doç. Dr. Özgür Özer'e ödülünü verdi. Episome'dan Bahadır Kılınç ise birincilik ödülünü İTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Özkol'un elinden aldı. Etkinlik ödül töreni ile son buldu.

Yıldız Teknopark - Copyright © 2015.