TRANSİST 2016 ULUSLARARASI İSTANBUL ULAŞIM KONGRESİ VE FUARI´NA BÜYÜK İLGİ

TRANSİST 2016 Uluslararası İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde 9. kez kapılarını ziyaretçilerine açtı. Fuarın açılışını yapan Başkan Kadir Topbaş, stantları gezdi ve İETT’nin yenilenen nostaljik otobüslerini tanıttı.

İstanbul Kongre Merkezi’ndeki açılışa İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin ve milletvekilleri ile ulaşım endüstrisindeki tüm firmalar, belediyeler ve belediyeye bağlı iştirakler, altyapı ve planlama firmaları, kamu kuruluşları ve üniversitelerin temsilcileri katıldı.

Yıldız Teknopark TRANSİST 2016 fuarına Asteknoloji Bilişim, Kafein Yazılım, Simurg Ajans Bilişim Araştırma ile birlikte katılım gösterdi. YTÜ Alternatif Enerjili Sistemler Kulübü de “Electra” aracını Yıldız Teknopark  stant alanında sergilediler. Standı ziyaret eden misafirler Ar-Ge projelerini tek tek inceleyip çalışmaları gerçekleştirenlere başarı dilediler.

TRANSİST 2016, “Toplu Ulaşımın Geleceği 4T” teması ile Traffic (Trafik), Timing (Zamanlama),  Transform (Dönüşüm), Technology (Teknoloji) odak konularında hazırlanarak ulaşım sektöründeki yeni ürün ve teknolojilerin sunulacağı önemli bir platform olma niteliğinde. Güncel konu başlıkları ile ziyaretçiler, yerel yönetimler ve sektör temsilcileri arasında sürdürülebilir bilgi alışverişinin sağlanmasını hedefliyor. Kongrede; ‘Trafik Yönetimi ve Şehiriçi Ulaşımda Verimlilik’, ‘Mega Kentlerde Ulaşımda Zaman Yönetimi ve Veri Odaklı İnovasyon’, ‘Akıllı Teknolojiler Ulaşım Tercihlerini Nasıl Değiştirecek?’ ve ‘Sürdürülebilir Şehirler için Ulaşımda Dönüşüm’ başlıkları altında 4 panel düzenlendi. Toplu ulaşım sektörünün sorunlarına farklı bakış açıları getirmeyi hedefleyen kongre 2 gün sürdü. On bin metrekare alanda yüzden fazla firmanın stant açtığı fuar ise 3 gün sürdü. Geçen yıl 23 farklı ülkeden 5000’den fazla kişinin katıldığı Transist İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı’na bu yıl ilgi daha da yüksek oldu.

Transist 2016 kapsamında toplu ulaşım hizmetlerindeki çalışmaları tanıtmak ve teşvik etmek amacıyla düzenlenen Fotoğraf, Kısa Film ve Proje yarışmalarında dereceye girenler ödüllerini aldı. Toplu Ulaşımı Teşvik ve Transist Özel Ödülleri de ödül töreninde sahipleriyle buluştu.

Yıldız Teknopark - Copyright © 2015.