WARWICK ÜNİVERSİTESİ “ENDÜSTRİYEL AR-GE VE TEKNOLOJİ YÖNETİMİ” LİSANSÜSTÜ EĞİTİMİ

 

WARWICK ÜNİVERSİTESİ “ENDÜSTRİYEL AR-GE VE TEKNOLOJİ YÖNETİMİ” LİSANSÜSTÜ EĞİTİMİ
Sanayi liderleri yetiştiren İngiltere’nin en önemli inovasyon ve teknoloji merkezi olan University of Warwick, lisansüstü ‘Industrial Research and Technology Management’ eğitiminin ‘Strategic Marketing’modülünü 8-12 Nisan’da YTÜ’de başlatıyor.
Sanayi ve endüstri sektörü çalışanlarının küresel ekonomide oyuncu olacak araştırma-geliştirme ve yenilikçi yönlerini geliştirmede öncü olan WMG, Dünya’da Hindistan, Çin Malezya, Rusya, Kore, Güney Afrika, Singapur, Tayland gibi yeni yükselen ekonomilerin sanayi, inovasyon ve teknoloji danışmanlığını yapmaktadır.
Türkiye’nin İnovasyon ekonomisine geçişini ve teknoloji tabanlı büyüme sürecini profesyonel anlamda yönetecek küresel liderler yetiştirmek adına T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) destekleriyle Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ), University of Warwick işbirliği ile ‘Industrial Research and Technology Management’ (Endüstriyel Ar-Ge ve Teknoloji Yönetimi) lisansüstü eğitim programı tasarlanmıştır.
Bu program, dünya sanayi ve endüstri sektörlerinin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanmış olup ve doğrudan ihtiyaçlara cevap verecek niteliktedir. Çalışanların programdan etkin bir biçimde faydalanmaları adına eğitimler 2 ayda bir Çarşamba’dan Pazar gününe kadar sürmektedir. Bir yılda tamamlanacak olan 6 modüllük Endüstriyel Ar-Ge ve Teknoloji Yönetimi lisansüstü sertifika programı, başarılı öğrencilere almış oldukları ders kredilerini, Warwick ve YTÜ’de master ve doktora programlarına transfer imkânları sağlamaktadır. Program, bilim, sanayi ve teknoloji alanında deneyimli University of Warwick öğretim elemanları tarafından İngilizce olarak verilmekte ve YTÜ Beşiktaş kampüsünde yürütülmektedir. Seçkin şirketlerimizden 50’nin üzerinde elemanın katılmakta olduğu bu programda, 7 katılımcı Warwick masterı için tez aşamasına gelmiştir.
Zorunlu Modüller
Innovation
Technology Management
Financial Analysis&Control Systems
Project Planning&Management Control
Seçmeli Modüller
Operation Strategies for Industry
Strategic Marketing
Supply Chain Management
Product Design&Development Management
Cryptosystems and Data Protection
8 Nisan -12 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek olan ‘ Strategic Marketing’ modülü endüstri ve sanayi alanında uzman Dr. Andy Young tarafından verilecektir.
20 Mayıs- 24 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan ‘ Operation Strategies for Industry’ modülü endüstri ve sanayi alanında uzman Dr. Adrian Watt tarafından verilecektir.
*Öğretim elemanları hakkında detaylı bilgi daha sonra tarafınıza iletilecektir.
Gelecek modüller:
Project Planning Management and Control 24-28 Haziran 2015
Financial Analysis and Control Systems 9-13 Eylül 2015
Technology Management 18-22 Kasım 2015
Innovation 20-24 Ocak 2016
Kayıt ve detaylı bilgi için tıklayınız.
Tel: 0212 383 21 35 – 0212 383 21 04
University of Warwick ve Warwick Manufacturing Group hakkında detaylı bilgi tıklayınız.
www2.warwick.ac.uk

Yıldız Teknopark - Copyright © 2015.