YILDIZ KULUÇKA FİRMALARI SMARTCON 2016 İSTANBUL ZİRVESİ’NDE

 

Büyük veri, nesnelerin interneti, gelişen teknolojiler ve bunların iş uygulamaları ile bu eksende yer alan girişimcilik konularının ele alındığı  Smartcon 2016 İstanbul Zirvesi, 31 Mayıs – 1 Haziran 2016 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşti. Zirvede, alanında önde gelen düşünce liderleri ve trend analistleri büyük veri teknolojileri ile entegre edilmiş inovatif iş modelleri üzerine değerlendirmelerini ve gelecek tahminlerini sundu. Global trendler ve iş modelleri Türkiye ve farklı sektör şartlarına göre değerlendirildi. Veri ile desteklenen iş uygulamaları ve akıllı yönetim modelleri ile ilgili birçok başlık zirve kapsamında ele alındı.

1000 den fazla katılımcıyla gerçekleşen Smartcon 2016 İstanbul’da Yıldız Kuluçka firmalarından Medron Medikal ve Bean Teknoloji etkinlik boyunca Start Up Lounge’da bulunan standları ile katılımcılara projelerini anlatabilme imkanı buldular. Etkinliğin 2. günü yapılan Start Up oturumunda Medron Medikal’in kurucusu Eren Mert,  “ATLEARN-Öğrenme kabiliyeti ve odaklanma düzeyini arttırıcı eğitim platformu”, “Mobil kontrollü arttırılmış ve sanal gerçeklik gözlük entegre edilmiş akılı fabrika sistemi” ve “Postmorterm süreçte sinyal ve görüntü işleme tabanlı ölüm zamanının belirlenmesi” projelerini sunarken Bean Teknoloji’sinin kurucusu Fatih Yücekaya da “Tak çalıştır akıllı yaşam sistemi” projesini anlattı.

Yıldız Kuluçka’dan Ayvos firmasının kurucusu Eray Hangül, Retfox firmasının kurucusu Rahmi Emir ve Nesta Tasarım’ın kurucusu Evren Cesur’un da ziyaretçi olarak katıldığı zirve iki gün süren etkinlikler ve oturumlar ile son buldu.

Yıldız Teknopark - Copyright © 2015.