YILDIZ KULUÇKA FİRMASI HAUS GIDA, ULUSLARARASI YEŞİL GİRİŞİMCİLİK FİKİR YARIŞMASI’NDA 1. OLDU

Erasmus+ Stratejik Ortaklıklar kapsamında Avrupa Komisyonu ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen, Büyükçekmece Belediyesi’nin koordinatörlüğünde, küresel işsizlik ve iklim değişikliği sorunlarına çözüm üretmek amacıyla ve gençlerde farkındalık yaratmak için Uluslararası Yeşil Girişimcilik ve Kariyer Zirvesi 2 Mart 2019 tarihinde gerçekleşti.

Sürdürülebilirliği ve çevresel duyarlılığı ön planda tutan bir istihdam merkezi olmayı, mevcut yeşil iş fırsatları özelinde gençlere danışmanlık sağlayarak istihdam yolunda kolaylaştırıcı bir rol oynamayı amaçlayan IGEC Projenin yaygınlaştırılması adına düzenlenen bu zirvede; hem projede üretilen eğitim modülleri, materyalleri ve bugüne kadar yapılan tüm çalışmalar tanıtıldı, hem de Uluslararası Yeşil Girişimcilik Fikir Yarışması’nın finali gerçekleştirildi.

Yıldız Kuluçka’da 2017 yılından beri Ar-ge faaliyetlerini sürdüren, %100 doğal, katkı maddesi, renklendirici, koruyucu içermeyen tamamen taze meyvenin ve sebzenin renk ve görüntüsünde, her mevsim yenilebilecek cipsleri ile The Snack Haus firması yarışmada 1. olup; Litvanya da gerçekleştirilecek bir haftalık hızlandırma kampına katılmaya hak kazandı. Böylece The Snack Haus bir Türk sağlıklı atıştımalık markası olarak ürünlerini Avrupa pazarına girişi de hızlandırmış oldu.

Yıldız Teknopark - Copyright © 2015.