YILDIZ PROTOTİP ATÖLYESİ İLK MEZUNLARINI VERDİ

Türkiye’nin en büyük ve en başarılı teknoparkı olan Yıldız Teknopark tarafından 2014 yılında kurulan Yıldız Prototip Atölyesi, 21.11.2019 tarihinde Yıldız Teknopark İdari Bina Konferans Salonu’nda düzenlediği törenle ilk mezunlarını verdi. Törene Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bahri Şahin, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. A. Göksel Ağargün, Yıldız Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Mesut Güner’de katılım gösterdi.

Türkiye'nin ilk ve en kapsamlı prototip atölyesi olan Yıldız Prototip Atölyesi'nin kuruluşunda büyük emekleri olan eski Yıldız Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı merhum Erdem Bektaş’ın anısına düzenlenen törende; Bektaş’ın oğlu Selçuk Bektaş anlamlı ve duygusal bir konuşma yaptı. Ayrıca törende, Yıldız Prototip Atölyesi Danışma Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Koyun ve Yıldız Teknopark Genel Müdür Yardımcısı İsa Turgut İnci'de birer konuşma gerçekleştirdi. İnci konuşmasında, kuruluşundan bugüne kadar atölyede gerçekleşen tüm çalışmalar hakkında detaylı bilgiler verdi.

Törende Yıldız Prototip Atölyesi'nden mezun olan 10 girişimci firmanın başarı hikayelerinin anlatıldığı kısa filmler izlendi. Ardından kendilerine plaketleri Yıldız Prototip Atölyesi Müdürü Gökhan Aybastı tarafından takdim edildi. Yıldız Prototip Atölyesi Danışma Kurulu tarafınca seçilen en başarılı proje ödülü ise Ferge firmasına verildi.

Ayrıca atölyeye yapmış oldukları katkılardan dolayı Tekyaz Teknolojik, İstanbul Makine ve Tungcut firma yetkililerine, Yıldız Teknopark Genel Müdür Yardımcısı İsa Turgut İnci tarafından teşekkür plaketi verildi.

15 proje ile başlayan ve bugün sayısı 150’yi aşan projeye ev sahipliği yapan Yıldız Prototip Atölyesi, Yıldız Kuluçka firmaları, Yıldız Teknik Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencileri tarafından yürütülen projelerin uygulamaya dönüştürülerek, hayata geçirilmesine katkı sağladı.400 metrekarelik alan üzerine kurulu olan  Atölye de ayrıca 100 metrekarelik açık ofis alanı da bulunmakta.

Yıldız Teknopark - Copyright © 2015.