YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNE PROF. DR. TAMER YILMAZ ATANDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan Atama Kararlarına göre 16 üniversiteye rektör ataması gerçekleştirildi.Yıldız Teknik Üniversitesi rektörlüğüne Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Tamer Yılmaz atandı.

Araştırma alanları mühendislik ve teknoloji olan Prof. Dr.  Tamer Yılmaz, Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi Makineleri Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Gemi İnşaatı Mühendisli’ğinde yüksek lisansını gerçekleştirdi. İstanbul Teknik Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü'nde doktorasını tamamladı. 

2007'den beri Prof. Dr. unvanına sahip olan Tamer Yıldız daha önce Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nde rektörlük görevini, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde ise rektör yardımcılığı görevini üstlenmesinin yanısıra, anabilim başkanlığı ve enstitü müdürlüğü de yaptı.

Yıldız Teknik Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Tamer YILMAZ, devir teslim töreni sonrası görevine başladı. Rektör Yılmaz yapmış olduğu konuşmada; "Rektörlük görevini devraldığım sayın hocam Prof. Dr. Bahri ŞAHİN’e hizmetleri için şahsım ve üniversitem adına teşekkürlerimi sunarım." dedi.

 

Yıldız Teknopark - Copyright © 2015.