YILDIZ TEKNOPARK TİCARET HEYETİ ESTONYA YOLUNDA

Türkiye Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ve Enterprise Estonia (EAS) arasında kurulan işbirliğinin meyvesi olan Estonya ile Bilgi İletişim Teknolojileri ve Girişimcilik İşbirliği semineri ve Latitude 59 etkinliği 23-27 Mayıs 2017 tarihlerinde Estonya’nın başkenti Tallinn’de gerçekleşecek. Yıldız Teknopark firmalarından oluşan ticaret heyetin de katılım sağlayacağı etkinlikler sonucunda iki ülke arasında ticari işbirliklerinin sağlanması amaçlanıyor.

DEIK Türk – Estonya İş Konseyi Başkanı Galip İlter ve Başkan Yardımcısı Turgay Kuleli ile Yıldız Teknopark firmalarını bir araya getiren bilgilendirme toplantısı 21 Mart tarihinde gerçekleşti.  Toplantıya Yıldız Teknopark Genel Müdürü Mesut Güner, Yıldız TTO Yöneticisi Bülent Güzel ve Yıldız Teknopark Dış İlişkiler Koordinatörü ve İkitelli Şube Müdürü Burak Keskik katılırken, Yıldız Teknopark firmalarından Karaş, Evatro, Senkron, Cryptech ve Yıldız Kuluçka firmalarından Radarcom’un temsilcileri toplantıya katılanlar arasında yer aldı.

Toplantıda ICT endüstrisinde araştırma, girişim, yatırım yapmak isteyen kişi veya firmaların Estonya’da sağlayacakları avantajları, pazar ekosistemi, neden Estonya da yer alınmalı gibi konular hakkında bilgi verildi.  Ayrıca  DEİK-EAS işbirliği altında gerçekleşen Latitude 59 katılımının Türk araştırmacı, girişimci ve yatırımcılara büyük fayda sağlayacağından ve Estonyalı firma ve kurumlar arasında hızlı ve etkin işbirlikleri kurma hedeflerinden bahsedildi. Toplantının ardından Yıldız Kuluçka Merkezi ve Yıldız Teknopark çalışma alanları gezildi.

Yıldız Teknopark - Copyright © 2015.