YILDIZ TEKNOPARK TİCARET HEYETİ TOKYO’DA

Yıldız Teknopark, 9-14 Mayıs 2017 tarihlerinde Japonya’nın Tokyo şehrine ticaret heyet düzenledi. Ticari heyette Yıldız Teknopark ’tan Codevo Bilişim, Deha Elektronik, İletken Teknoloji, Kodatak Yazılım, Sys, Triton Bilişim ve Erciyes Teknopark ‘tan Argerf Elektronik, Bilişim Elektronik, Envest Enerji, İpek Bilgisayar, Molekül Teknoloji firmalarından toplan 14 yetkili katıldı. Ayrıca heyette Yıldız Teknopark Yönetim Kurulu Üyesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcı Prof. Dr. Galip Cansever ve Yıldız Teknopark Dış İlişkiler Koordinatörü Burak Keskik de yer aldı.

9 Mayıs’ta İstanbul’dan Tokyo’ya hareket eden heyet, 10, 11 ve 12 Mayıs tarihlerinde Japonya’nın en büyük IT fuarı olan Japan IT Week’e katıldı. Fuar boyunca firma yetkilileri, birçok B2B görüşme yapma fırsatı bularak, ürünlerini burada tanıtma ve pazarlama fırsatı yakaladılar.  Ayrıca Japonya IT sektörü hakkında bilgi toplama imkânı buldular.

12 Mayıs günü heyet Tokyo Ticaret Müşavirliği’ne ziyarette bulunarak, ticaret müşavirinden bölge hakkında bilgi alma fırsatı yakaladılar. Aynı günün akşamında gerçekleşen akşam yemeği toplantısında bir araya gelinen Japonya pazarına uluslararası teknoloji firmalarının pazarlamasının yapılması konusunda uzman, Hitech Solutions CEO'su Maqsood Ahmed Tokyo Ticaret Heyetine,  Japonya teknoloji ekosistemini ve pazara giriş yollarını anlattı.

Gezinin son gününü bölgeyi ve kültürünü tanımaya ayıran heyet, düzenlenen turlarla Japonya ve Tokyo hakkında tanıtıcı faaliyetler de bulundular.

Yıldız Teknopark - Copyright © 2015.