YILDIZ TEKNOPARK TRANSİST 2015 FUARI’ NA KATILDI

YILDIZ TEKNOPARK TRANSİST 2015 2015 FUARI’ NA KATILDI

144 yıllık geçmişe sahip ve toplu ulaşımın miladı olan İETT, Toplu Ulaşım Haftası etkinlikleri kapsamında Uluslararası Ulaşım Teknolojileri Sempozyumu ve Fuarı’nın sekizincisini İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde 17-19 Aralık tarihlerinde, İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde İETT tarafından halkın toplu ulaşıma olan ilgisini arttırmak amacıyla düzenlenen Toplu Ulaşım Haftası etkinlikleri kapsamındaki TRANSİST 8. Uluslararası Ulaşım Teknolojileri Sempozyumu ve Fuarı kapılarını açtı.

İstanbul Kongre Merkezi’ndeki fuarın açılış töreni AK Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek ve İETT İşletmeleri Genel Müdürü Mümin Kahveci’nin katılımıyla gerçekleşti. Ayrıca törende ulusal ve uluslararası alanda büyükşehir ve il belediyeleri, toplu ulaşım modları için ürün tedarik eden ve hizmet veren firmalar, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları da hazır bulundu

Yıldız Teknopark standında;  Etiya, Vendeka , Emi Grup firmaları ile birlikte YTÜ Mekatronik Mühendiliği Bölümü’nden Doç. Dr. Vasfi Emre Ömürlü  ve ekibi “Uçuş Simülatörü ” ile Yrd. Doç. Dr. Kadir Erkan ve ekibi ise “Planar Doğrusal Motorla Tahrik Edilen Manyetik Yastıklama Temelli Bir Esnek Taşıma Sistemi” Ar-Ge projeleri ile stantta yerlerini aldılar. Ayrıca Alternatif Enerjili Sistemler Kulübü “Electra” aracını Yıldız Teknopark  stant alanında sergilediler. Yıldız Teknopark da yer alan Medron, Gesk ve  Printek Mekatronik firmaları da  fuarda yerlerini aldılar.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı, İETT İşletmeleri Genel Müdürü Mümin Kahveci ve Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta Yıldız Teknopark standını ziyaret ederek sergilenen Ar-Ge projelerini tek tek incelediler.

Yıldız Teknopark - Copyright © 2015.