YILDIZ TEKNOPARK TÜRKİYE İNOVASYON HAFTASI 2015 ‘E KATILDI

 

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) bu yıl dördüncüsünü düzenlediği ‘Türkiye İnovasyon Haftası’ etkinlikleri ’Sınırsız inovasyon, sınırsız potansiyel’ sloganıyla, 3-4-5 Aralık tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da etkinliğe katılarak Türkiye’nin hedeflerine ulaşabilmesi için çıtanın yükseltilmesi gerektiğinin altını çizdi ve bunun için gençleri işaret etti.

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş ise Mevlana’nın, ‘İnsanın kanadı, gayretidir’ sözlerini hatırlatarak, “Bizler birbirimizden bir şey öğrenmezsek, işbirliği yapmazsak, inovasyonu başaramayız” dedi.

Etkinlik süresince birbirinden değerli yabancı ve yerli isimlerin konuşmacı olduğu Türkiye İnovasyon Haftası 2015 İstanbul’da bu yıl Hollanda da “partner ülke” olarak yer aldı.

Ayrıca ülkedeki inovasyonun gelişmesine katkı sağlayan üniversiteler, teknoparklar, Ar-Ge merkezleri ve bilim&teknoloji merkezileri de bu organizasyonda buluştu.

Yıldız Teknopark,  Türkiye İnovasyon Haftası ‘na YTÜ ve Yıldız Teknoloji Transfer Ofisi ile birlikte katılım gösterdi. Çok sayıda ulusal ve uluslararası ziyaretçinin olduğu fuarda Yıldız Teknopark ve Yıldız Teknoloji Transfer Ofisi çalışmalarını ve firmalara sağladığı destekleri anlattı. Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş da etkinlikte stantları ziyaret etti.

Aynı zamanda USİMP Paten Fuarı sergisi de katılımcılarla buluştu. Yıldız TTO’dan da YTÜ adına Prof. Dr. İbrahim Işıldak’ın Üre, Fosfat ve Ph Ölçüm Cihazı isimli patenti sergilendi. YTÜ AE2 Project ekibi de Shell Eco-Marathon İstanbul’da Emniyet Ödülü’nü kazandı.

Türkiye İnovasyon Haftası, İstanbul’da başarıyla tamamlanırken, etkinlikleri 50 bin kişi izleyerek yeni bir rekor yaşandı. Etkinlikte ayrıca İnovaLİG şampiyonları ile ‘Küresel IMP³rove Ödülleri’ de sahiplerine verilerek inovasyon için başlatılan seferberlik, zirvede noktalandı.

Yıldız Teknopark - Copyright © 2015.