YILDIZ TEKNOPARK VE TTO, TET AR-GE PROJE PAZARI’NDA

 

Elektrik Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliğince yüksek katma değerli üretim yapılabilmesi, ihracatın sürdürebilir kılınması ve üniversite sanayi iş birliğinin geliştirilmesi amacıyla her sene “TET Ar-Ge Proje Pazarı” etkinliği düzenlenmektedir. “Proje Baharı” olarak da adlandırılan etkinlikte üniversiteler, teknoloji transfer ofisleri, teknoparklar, girişimciler ve sanayiciler Türkiye ekonomisine katma değer sağlayacak farklı kategorilerdeki projeleri ile ortak bir platformda bir araya gelmektedir.

8 Nisan 2015 tarihinde İstanbul Kongre Merkezi’nde 4. Kez düzenlenecek olan etkinlikte elektrik, elektronik ve bilişim sektörlerinde

– Bilgi ve İletişim Teknolojileri Uygulamaları (ICT)

– Enerji Üretim, İletim ve Dağıtımına Yönelik Uygulamalar

– Çevre ve Enerji Verimliliği Uygulamaları

– Diğer

olmak üzere 4 kategoride 500 proje başvurusu alınmıştır.

Etkinlik günü ön elemeyi geçen yaklaşık 150 projenin sergilenmesi ve sanayici, yatırımcı ve ilgilerle buluşturulması planlanmaktadır. Etkinlikte ayrıca gün boyu paneller düzenlenmekte, çeşitli kurum ve kuruluşların bilgilendirme standlarına yer verilmektedir.

Bu sene Yıldız Teknopark olarak Teknoloji Transfer Ofisimiz ile beraber bu etkinlikte yerimizi alıyoruz. Sizleri de “TET Ar-Ge Proje Pazarı” etkinliğindeki standımıza bekliyoruz.

Yıldız Teknopark - Copyright © 2015.