YILDIZLI PROJELER YARIŞMASI 2015 ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

YILDIZLI PROJELER YARIŞMASI 2015 ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

YTÜ IEEE Öğrenci Kulübü’nün “Fikrini Geleceğe Taşı” sloganıyla 7.si düzenlenen  Yıldızlı Projeler Yarışması 2015 ödülleri, YTÜ Davutpaşa Kongre Merkezi’nde gerçekleşen ödül töreni ile sahiplerini buldu. Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Sayın İsmail Yüksek’in de katılımıyla gerçekleşen törende, projesini hayata geçirmek isteyen üniversite öğrencileri, Türkiye’nin seçkin akademisyenlerine, melek yatırımcılarına ve sanayicilerine projelerini sergilediler.

Ar-Ge ve inovasyon kültürünün gelişmesi amacı ile düzenlenen yarışma da bu sene 73 farklı üniversiteden 262 projesi yarıştı.

Yıldız Teknopark Yönetin Kurulu Başkanı Sayın Erdem Bektaş ve Yönetim Kurulu Üyesi Galip Cansever’in açılık konuşmaları ile başlayan törende;

– Makine, Mekatronik, Robotik ve Otomasyon Kategorisi,

-Bilişim, Elektronik, Telekominikasyon ve Yazılım Uygulamaları,

– Elektrik, Yenilenebilir Enerji Kaynakları, Enerji Verimliliği ve Kalitesi,

Sağlık, Gıda, Biyoteknoloji, Kimya ve Malzeme Uygulamaları

kategorilerinde ödüller sahiplerini buldu.

Yıldız Teknopark  Genel Müdürü Mustafa ALBAYRAK ve Genel Müdür Yardımcısı Cem DURAN’ da yarışmada dereceye giren öğrencilere ödüllerini vererek başarı dileklerini ilettiler.

YıldızTeknopark’ın ve Yıldız Teknoloji Transfer Ofisi’nin de destekçisi olduğu yarışmada dereceye giren projeler, Yıldız Teknopark bünyesinde yer alan prototip atölyesi ve kuluçka merkezindeki ofisleri kullanma hakkı elde edecekler.

Yıldız Teknopark olarak YTÜ IEEE Öğrenci Kulübü’nün düzenlemiş oldukları Yıldızlı Projeler Yarışması için tebrik eder, yarışmada dereceye girmiş girişimcilik ruhuna sahip üniversite öğrencilerimize başarıların devamını dileriz.

Etkinliğe vermiş oldukları desteklerde ötürü Teknopark firmaları olan ETİYA BİLGİ TEKNOLOJİLERİ, ZİRAAT TEKNOLOJİ ve UYUMSOFT’a da teşekkür ederiz.

 

 

YILDIZLI PROJELER YARIŞMASI 2015 KAZANANLAR

MAKİNE, MEKATRONİK, ROBOTİK VE OTOMASYON KATEGORİSİ 

1.Kümes hayvanları tarımı ve sağlığı 

Savaş KOLTUK-  FIRAT ÜNİVERSİTESİ MEKATRONİK MÜHENDİSLİĞİ

Emre ÇAĞ-  FIRAT ÜNİVERSİTESİ MEKATRONİK MÜHENDİSLİĞİ

Burak ZEYREK-  FIRAT ÜNİVERSİTESİ MEKATRONİK MÜHENDİSLİĞİ

Ödülü Veren : HAVELSAN Genel Müdür ve CEO  Sadık YAMAÇ

2.Ultrasonik derinlik algılayıcılı lazer destekli tam otomatik asfalt yama makinesi

Ahmet ERSOY -ERCİYES ÜNİVERSİTESİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ

Atıf Can ÖZDEMİR - ERCİYES ÜNİVERSİTESİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ

Ödülü Veren : Prof. Dr. Galip CANSEVER

3.Ateş böceği

Ramazan Taner ALKAN HİTİT ÜNİVERSİTESİ MESLEK YÜKSEKOKULU OTOMATİV BÖLÜMÜ

Emre KAYA HİTİT ÜNİVERSİTESİ MESLEK YÜKSEKOKULU OTOMATİV BÖLÜMÜ

Sezgin TÜRK HİTİT ÜNİVERSİTESİ MESLEK YÜKSEKOKULU OTOMATİV BÖLÜMÜ

Buğra KOÇAK  HİTİT ÜNİVERSİTESİ MESLEK YÜKSEKOKULU OTOMATİV BÖLÜMÜ

Ödülü Veren :  YTÜ IEEE Öğrenci Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İNCE

 

BİLİŞİM, ELEKTRONİK, TELEKOMÜNİKASYON VE YAZILIM UYGULAMALARI

1.Biyometrik sistem akrabalık bağı tespiti

Eyüp Burak CEYLAN GAZİ ÜNİVERSİTESİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ

Büşra YILMAZ ANKARA ÜNİVERSİTESİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ

Kübra Cihangir ANKARA ÜNİVERSİTESİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ

Seda KURT ANKARA ÜNİVERSİTESİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ

Ödülü Veren :  ETİYA Genel Müdür Yardımcısı Serdar DAĞDELEN

2.Hiperspektral kamera ile otomatik belge sahteciliği tespiti

 Burak KELGİNOĞLU YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ELEKTRONİK VE HABERLEŞME MÜHENDİSLİĞİ

Ödülü Veren :  ZİRAAT TEKNOLOJİ Proje Yöneticisi Raşit GÜLSEVEN

3.Fetal kalp atışlarının kablosuz görüntülenmesi ve takibi (nst – kardiyotokografi) cihazı geliştirilmesi

Ozan Büyük- İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği

Anıl Eker-İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü

Ödülü Veren :  Yıldızlı Projeler Yarışması 2015 Koordinatör Yardımcısı Ozan AKGÜN

 

ELEKTRİK, YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARI, ENERJİ VERİMLİLİĞİ VE KALİTESİ

1.Su tasarrufu cihazı

Enver Çağrı YILDIRIM -ZİRVE ÜNİVERSİTESİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ

Ödülü Veren :  WİLO Bina Teknoloji Satış Müdürü Alp YILMAZ

2. Rüzgar türbini uygulamalarında daimi mıknatıslı senkron generatör tasarımı

Furkan Burak KANTAR YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ

HACI DEDECAN YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ

Yunus DENİZHAN YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ

Ödülü Veren :  YILDIZ TEKNOPARK Genel Müdürü  Mustafa ALBAYRAK

3.Smart bin(akıllı çöp kutusu)

Sezer GÜNGÖR- DÜZCE ÜNİVERSİTESİ ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ

Mustafa İRİŞİK- DÜZCE ÜNİVERSİTESİ ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ

Süleyman USLUER- DÜZCE ÜNİVERSİTESİ ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ

Ahmet ATILGAN - DÜZCE ÜNİVERSİTESİ ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ

Ödülü Veren :  YILDIZ TEKNOPARK Genel Müdür Yardımcısı Cem DURAN

 

SAĞLIK, GIDA, BİYOTEKNOLOJİ, KİMYA VE MALZEME UYGULAMALARI

1.The energy of food

Evrim ÜNAL İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ GIDA MÜHENDİSLİĞİ

Ödülü Veren :  ELGİNKAN VAKFI Genel Müdürü İlhan ÜTTÜ

2.Sıvı zırh teknolojisi

Seda KOL- İSTANBUL TEKNİK ÜNİVESİTESİ METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLİĞİ

Buket TAŞPINAR- İSTANBUL TEKNİK ÜNİVESİTESİ METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLİĞİ

Cihan ERARSLAN - İSTANBUL TEKNİK ÜNİVESİTESİ METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLİĞİ

Ödülü Veren :  YILDIZ TEKNOPARK Yönetim Kurulu Başkanı Erdem BEKTAŞ

3.Gömülü fiberoptik sensörler ile kompozit malzemelerin ömür analizi

Çağatay YILMAZ SABANCI ÜNİVERSİTESİ MALZEME BİLİMİ VE MÜHENDİSLİĞİ

Erdem AKAY İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ UZAY MÜHENDİSLİĞİ

Ödülü Veren : Yıldızlı Projeler Yarışması 2015 Koordinatörü Tuğba AYDEMİR 

Yıldız Teknopark - Copyright © 2015.