YILDIZLI PROJELER YARIŞMASI 2016 LANSMANLA PROJE ALIMLARINA BAŞLIYOR

 

Yıldız Teknik Üniversitesi bu sene Global IEEE içerisinde 2015 Darrel Chong Student Activity Award kapsamında 1 silver award ve 1 bronz award olmak üzere iki ödül birden kazandı. Ödülü kazanan YTÜ IEEE Öğrenci Kulübü’nün  “Fikrini Geleceğe Taşı” sloganıyla 8.sini düzenlediği Yıldızlı Projeler Yarışması görkemli bir lansmanla 15 Aralık 2015’te proje başvuru alımlarına başlıyor.

 

Yıldızlı Projeler Yarışması 2016 Lansmanı, girişimciliğe ilgi duyan ve bu konuda çalışmalar yapan üniversite öğrencilerini ve mezunlarını, girişimcilik ekosisteminde başarıya ulaşmış isimlerle buluşturacak. Girişimcilerin fikirlerini hayata geçirme sırasında karşılaştıkları zorluklar, girişimci adaylarına tavsiyeler gibi merak edilen konuların işlenmesi dışında yanında,   katılımcıların kafasındaki soru işaretlerine cevap bulabileceği paneller düzenlenecek. Ayrıca Yıldızlı Projeler Yarışması’nın bu seneki süreci hakkında detaylı bir bilgilendirme yapılacaktır.

 

Etkinlik Programı;

15 Aralık 2015/Salı

 

 • 12.30-13.00 – Açılış ve Yıldızlı Projeler Yarışması’16 Tanıtımı
 • 13.10-14.40 – Panel ‘GirİŞimin Patronu’
 • Fatih İşbecer – Pozitron Kurucu Ortağı
 • Ali Servet Eyüboğlu – Mekanist.net Kurucu Ortağı
 • Alemşah Öztürk– 41?29! Kurucu Ortağı
 • Erol Değim – Armut.com Kurucu Ortağı
 • 14.50-15:50- Panel ‘Fikriyle Yıldızlaşanlar’
 • Batuhan Yılmaz – YPY 2010 Kazananı
 • Ceyhun Derinboğaz– YPY 2013 Kazananı
 • Evrim Ünal – YPY 2015 Kazananı
 • 16:00- 16:30- Dünyanın Teknoloji Merkezi Silikon Vadisi Deneyimleri

Türkiye’de Ar-Ge ve inovasyon kültürünün gelişmesi ve üniversite öğrencilerinin projelerinin hayata geçmesi konusunda onlara destek olmak amacıyla düzenenlenen yarışmaya geçtiğimiz 7 sene boyunca 103 farklı üniversiteden toplamda 993 proje başvurusu yapılmıştır. Yıldızlı Projeler Yarışması 2016 döneminde de pek çok yenilik ile kendi projesini hayata geçirmek isteyen girişimcilik ruhuna sahip üniversite öğrencilerini bekliyor.

Yıldızlı Projeler Yarışması bu sene; Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü‘nden de destek alarak YTÜ Teknopark ve Teknoloji Transfer Ofisi partnerliğinde çalışmalarına devam ediyor.

23 Mayıs 2016 tarihindeki finalde projelerin değerlendirmesini , üniversitelerin gözde akademisyenlerinden oluşan “Bilim Kurulu” ile başarılı sanayicilerden oluşan “Sanayi Kurulu” birlikte yapacak. Bu sayede üniversite-sanayi işbirliği Yıldız Teknik Üniversitesi’nde bir kez daha hayat bulacak. Ayrıca Final Günü‘nde melek yatırımcıların proje sahiplerini yakından takip edeceği bir ortam yaratılacak.

Yıldızlı Projeler de kategori sistemi ile yarışmaya başvurmuş projeler kendi alanlarındaki projelerle yarışacak ve her kategoride birden fazla proje destek bulabilecek. Bilişimden makinaya; enerjiden sağlığa; elektrikten kimyaya her alandan projeler alanlarında uzman isimler tarafından objektif bir şekilde değerlendirilecek. İnsanlığa hizmet edecek ve ihtiyaçlara çözümler getiren en güzel projeler seçilerek, hayat bulması için desteklenecek.

Yarışmaya T.C. veya K.K.T.C üniversitelerinde öğrenim gören ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencileri katılabiliyor.

Başvuru Adresi : www.elektrikport.com/proje

Detaylı bilgi için bizi takip edin

facebbok/yildizliprojeleryarismasi/

twitter/ytuieeeypy

Yıldız Teknopark - Copyright © 2015.