YTÜ TEKNOPARK MÜSİAD EXPO FUARI’NDA YERİNİ ALDI

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (MÜSİAD) iki yılda bir düzenlediği Uluslararası Ekonomi, Finans ve Ticaret Fuarı MÜSİAD EXPO, 18-21 Kasım 2020 tarihleri arasında gerçekleşti. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde pandemi tedbirlerine ve TSE COVID-19 Güvenli Hizmet standartlarına uygun şekilde hem fiziksel hem de online şekilde hibrit olarak yapılan MÜSİAD EXPO 2020 Ticaret Fuarı, 40 binden fazla şirketi temsil eden 10 binlerce ziyaretçiyi fiziksel olarak ağırladı.

Fuarın açılışını Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve MÜSİAD Başkanı Abdurrahman Kaan birlikte yaptı. TÜYAP’ta 10 salonda 70 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilen fuarda 8 binin üzerinde bire bir iş görüşmesi gerçekleşti.

Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark’ın standı fuar süresi boyunca ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. Standa, teknopark bünyesinde yer alan gıda teknoloji şirketi Hyggefoods’un Covid-19 ile mücadeleye yönelik antiviral ve yenilebilir gıda kaplama sıvısı ve   Ayvos şirketinin Covid-19 sürecinde geliştirdikleri uzaktan ateş, mesafe ve maske varlığını tespit eden yazılım ürünü sergilendi.

Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Dr. Nureddin Nebati ve MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark standını ziyaret ederek, sergilenen ürünler hakkında bilgiler aldı.

Yıldız Teknopark - Copyright © 2015.