Kimler Neler Söyledi

Eyüp Debik

ÇEVMED Kurucu Ortak

Ülkemizin gelişmesi ve güçlü bir devlet olması için araştırmacılarımızın teknoloji geliştirmesi gerekmektedir. Ülkemizde teknoparklar, bu amaç için oldukça etkili alanlar durumundadır. Yıldız Teknopark’ da ülkemizde son 10 yılda hızla gelişen ve şu anda ilk beşte yer alan bir teknopark konumundadır. Yıldız Teknoparkının güzel bir hizmeti de girişimcilere önemli desteklerin sağlandığı Kuluçka Merkezi uygulamasıdır. Biz de ÇEVMED firması olarak, kuluçka merkezinde çalışmalarımıza başlayarak halen Yıldız Teknopark’ın bir firması olarak faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Bulunduğumuz bu noktaya gelmemizde önemli desteklerini gördüğümüz Yıldız Teknopark ailesine ve çalışanlarına teşekkür ederiz.

Atilla Partal

RADARCOMM Kurucu ve Yönetici Ortağı

Hemen hemen bütün ihtiyaçlarımızı karşıladığımız AVM’ler nasılsa, bilimsel teknolojik ihtiyaçların karşılanabileceği TEKNOPARK’lar da aynı şekilde diye değerlendiriyorum. 2012 yılında kurulan akademisyen şirketimiz RADARCOMM olarak Türkiye’nin en büyük ‘’Kuluçka Merkezi’’ne sahip ve ülkemizdeki teknoparkların yıldızı niteliğindeki YILDIZ TEKNOPARK’ta yer almanın onuru ve gururunu yaşıyoruz. Başta Teknopark Genel Müdür olmak üzere sıralı bütün yetkili ve çalışanların her konudaki desteği ile adımlarımızı güvenle atıyoruz. 5746 sayılı AR-GE Kanunu ve 4691 sayılı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri(TEKNOPARK) Kanununa istinaden devletimizin sağladığı destek ve teşvikler sayesinde teknoparkların önemi bir kat daha artmıştır. Teknoparklar şirketleri EKOSİSTEM içinde bütünleştirerek faydalı sonuçların ortaya çıkmasına yardımcı olmaktadır.

Göktuğ Ataç

CRM Genel Müdürü

Yıldız Teknopark ‘ ta ; proje yazımı, şirket kurulum süreçleri , markalaşma , ticarileşme ve uluslararasılaşma süreçlerini içeren yönlendirmeler veriliyor ve aynı zamanda “Nitelikli personel istihdamı sayesinde , sektörel gelişimin ülke genelinde bir gelişime dönüşmesine imkân sağlanıyor ”. Ülke geneline sağladığı katkılardan dolayı Yıldız Teknopark ‘ a teşekkür ediyoruz.

Dr. Özgün Zan

DONE Genel Müdürü

Yıldız Teknopark ‘da üniversite ve diğer firmalar ile yaptığımız işbirlikleri sayesinde global bir firma olma yolunda hızla ilerliyoruz. 2011 yılından beri Yıldız Teknopark´ın hızlı gelişimi, buradaki firmaların ARGE yatırımları ile birlikte ülkemize önemli bir katkı sağladığına inanıyoruz.

Mahmut Bilgiç

NEUTEC Yönetim Kurulu Başkanı

Yıldız Teknopark içerisinde konumlanmamız ar-ge faaliyetlerimizin daha etkin ve hızlı ilerlemesi açısından önem arz etmektedir. Dönem dönem gerek üniversite gerekse Yıldız Teknopark içerisinde yer alan firmalarla danışmanlık alma konusunda etkin çalışmalarımız olmaktadır.

Gökhan Alpaslan

BİRBİLENESOR Kurucusu

Öncelikle Yıldız Teknopark’a gönülden teşekkür ediyoruz. Bizler gibi birçok projesini geliştirmeye çalışan arkadaşımız ile aynı havayı teneffüs etmek çok başka bir şey. Bugüne kadar Yıldız Teknopark Bir-BileneSor’a birçok destekte bulundu. Bu da bizim için gurur verici bir durum. Şimdiye kadar

Sunay Şener

EKMOB Kurucusu

Teknopark bizim için çok önemli bir lokasyon. Firmalar teknopark üzerinden hizmet veren yazılım firmalarına daha fazla güvenmekteler. Ayrıca vergisel olarak aldığımız destekler rekabet avantajımızı kuvvetlendirmektedir. İş gücü kaynağı ve iş birliktelikleri konusunda yine Yıldız Teknopark bizim için çok önemli bir lokasyon. Şu ana kadar 100’e yakın iş başvurusu maili aldık. Yazılım konusunda çalışmak isteyen kişiler öncelikle teknopark firmalarını tercih ediyorlar. Şu ana kadar iş yerimizde iki yazılımcı arkadaşımızı bu şekilde istihdam ettik diyebilirim.

Gürsel Güzel

GEN OTOMOBİL Kurucusu

İkitelli’de bulunan Teknopark binası konumu bakımından bize çok büyük avantajlar sağlıyor. Yıldız Teknopark ofisimizde Ar-Ge ve projelendirme çalışmalarını tamamladığımız ürünleri bu sanayi bölgesi içerisinde kolaylıkla üretiyor. Yıldız Teknopark’ın bize sağladığı önemli avantajlardan biri de insan kaynakları. Ar-Ge alanında çalışmak isteyen başarılı mezunlarla iletişim kurmamız daha kolay oluyor. Üniversitemizin akademik kadrolarının her zaman bizim yanımızda olacağını bilmenin güvencesi de çalışmalarımıza ayrı bir ivme katıyor

İlyas Yağız

IBASE Kurucu Ortağı

Yıldız Teknopark’a 2015 yılında taşındık. Avantajları şöyle var: Teknolojik anlamda bize destek verecek ve fikir alışverişinde bulunacağımız firmalarla bir aradayız. Teknopark’ın düzenlediği yurt dışındaki fuarlara gerçekleştirilen katılımlar sırasında diğer yöneticilerle tanışma fırsatımız oluyor. Firma olarak işimize yarayacak, kullanabileceğimiz ürünleri geliştiren firmalarla tanışma imkanı buluyoruz.

Can Garipoğlu

AXOLOTLBIO Kurucu Ortağı

Yıldız Teknopark, ülkedeki nicel verileri bakımından en önemli bölgelerinin başında geliyor. Bu bölgede, ihtiyaç duyduğunuz her teknoloji sektöründe faaliyet gösteren firmaya ulaşmanız bir kahve uzağınızda diyebilirim. Bilhassa kuluçka merkezinde yer alan girişimler kolektif bir yapıda bir arada çalışabilme imkanı bulabiliyorlar. Eğer ki girişiminiz donanım tabanlı bir girişimse, aklınızdaki ürünü elde etmenin yolu Prototip Atölyesi’nden geçiyor. Bunun yanında, diyelim ki ürününüzü test etmeniz gerekiyor, Yıldız Teknik Üniversitesi Merkez Laboratuvarı, Teknopark’ın kapı komşusu! Bu bütünleşik altyapı, muhtemelen ülkede tektir diyebilirim.

Prof.Dr. Yücel Şahin

HMY Kurucusu

Teknoparkların şirketlerin kurulum ve gelişmelerinde önemli bir yeri olduğunu düşünüyorum. Özellikle ilk kurulum aşamasında ve yine sonraki süreçlerde sağlanan destekler firmalara önemli katkılar sağlıyor. Yıldız Teknopark firması olmamızın üniversite sanayi iş birliğinin kurulması alanında bize önemli katkılar sunduğunu düşünüyoruz

Duygu Yılmaz

BİOLİVE Kurucu Ortağı

Yıldız Kuluçka bizim için gerçekten çok doğru bir tercih oldu. Yurt dışı da dahil bir çok girişimcilik merkezlerini görme fırsatım oldu ama Yıldız Kuluçka gibi sizin doğrudan laboratuarınızı kurabileceğiniz bir kuluçka imkanı görmedim. Yıldız kuluçka bunu size sağlıyor. Hem kendi alanımızı kurma şansı veriyor hem de eğitimler, mentörluk destekleri ile sizin yanınızda oluyor. Açık ofis vermek yerine kendi alanınızı oluşturma şansı verip hem işinizi düzenli yapmanızı sağlıyor hem de tüm girişimcilerle bir arada tutuyor. En güzel yanı da üniversite bünyesinde olduğumuz için test aşamalarımıza hizmet alımı yapabiliyoruz. Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri de bizlerde sigortalı bir şekilde çalışabiliyor. Bu durum sayesinde üniversite öğrencilerine bizlerin bünyesinde de kendilerini geliştirme imkanı sağlayabiliyoruz.

Aydın Küçük

ECZACIBAŞI-MONROL Genel Müdürü

Biz hem Ar-Ge’si hem de ciddi anlamda üretimi olan Türkiye’deki tek firmayız. Pazar payımız yüzde 50’nin üzerinde. Nükleer Tıp alanı, hedefe yönelik kanser tedavisi konusunda çok gelişmekte olan bir alan ve biz de bu alana hizmet eden ilaçlar üretiyoruz. Eczacıbaşı-Monrol Türkiye’de birçok ilki gerçekleştirmiş ve bu anlamda yine öncü olmaya devam ediyor. Yıldız Teknopark’ta yer alan tesis bizim çok önemli tesislerimizden bir tanesi. Bu tesis de Ar-Ge çalışmaları da yapıyoruz.

Hazel Topçu

HAUS GIDA Kurucu Ortağı

Yıldız Kuluçka bize ofis/laboratuvar imkânı sağlıyor. Ayrıca verdiği mentörlük hizmetleri ile birçok konuda destek oluyor. Sadece projeye odaklanmak, sadece Ar-Ge yapmak doğru değil. Birçok startup’ın en büyük hatası da bu oluyor. Ar-Ge yaparken de ileriye dönük düşünmek gerekiyor. Pazarlama ile ilgili, satış ile ilgili üretim süreçleri ile ilgili, şirket yönetimi ile ilgili birçok şey var bir startup’ın bilmesi gereken. Bu konularda eksik olduğumuz noktarda mentörlerimiz yetişiyor. Bu gerçekten çok önemli ve çok faydalı bir şey. Ayrıca sürekli düzenlenen seminerler ile de disiplinler arası birçok alanda da faydalı bilgiler ediniyoruz.

Eray Hangül

AYVOS Kurucusu

Projemizin kabulü sonrası Yıldız Kuluçka’da ilk ofisimizde yer aldık. Yıldız Teknopark ilk dönemlerimizde bize adeta ilaç gibi geldi ve minimal, yalın yaşamayı öğretti. Teknoparkların genel olarak sağladığı vergi muafiyeti avantajları dışında Yıldız Teknopark özellikle firmalar arasında iş birliği geliştirme, eğitim düzenleme, seminerler organize etme, yatırımcı günleri düzenleme gibi bir çok etkinlikle “network” oluşturma anlamında katkı sunuyor.

Fulya Uluğ

ADA YAZILIM Kurucu Ortağı

Yıldız Teknopark’ta yer alan şubemizde yoğun bir şekilde AR-GE çalışmaları yürütülüyor. Bu AR-GE çalışmaları, Ada Yazılım bünyesinde geliştirilen tüm yazılımların kullanılabilirliğini, performansını ve kalitesini arttırıyor. Yazılım dünyası çok hızlı gelişiyor. Her geçen gün yeni teknolojiler ve uygulamalar piyasaya sunuluyor. Bu kadar dinamik bir ortamda AR-GE çalışmalarına ağırlık veren yazılım şirketleri, hizmet kaliteleri ile ön plana çıkıyor. Teknopark şubemiz ile ana hedefimiz, AR-GE çalışmalarımızı çoğaltıp, yazılım kalitemizi arttırarak müşterilerimize daha esnek, performanslı ve kullanılabilir yazılım çözümleri sunmak. Bununla birlikte, KDV muafiyeti sayesinde müşterilerimiz KDV ödemeden yazılım ürünlerimizi lisanslama olanağına sahipler.

Ufuk Çoban

HOPETICAL Kurucusu

Sanal gerçeklik uygulamalarını geliştirmek için geniş bir ofis alanına ihtiyacınız var. Ayrıca klinik çalışmaları da gerçekleştirmek için ek alana ihtiyacınız bulunmakta. Yıldız Kuluçka bu işlemleri yapabileceğim bir ofis sağladı. Planladığım projelerde kullanacağım çok büyük ve kapsamlı bir prototip atölyesi mevcut. Prototip geliştirmelerini kampüs dışına çıkmadan geliştirme fırsatım olacak. Yıldız Teknopark’ın geniş sanayi ilişkileri sayesinde tıp alanında irtibat noktaları bulabiliyorum. Teknopark yönetiminde tıp alanında da bir profesörün bulunması üniversitenin teknik olma sınırlarını da genişletiyor. Tıp alanındaki sorularımıza da cevap bulabiliyoruz. Hem TÜBİTAK desteğine sahip olmak hem de Teknopark içinde bulunmamızdan dolayı kazandığımız muafiyetler bize maddi olarak avantaj sağlıyor.

M. Deniz Oktar

VNGRS Genel Müdür

Yıldız Teknopark’ın birçok avantajından faydalanıyoruz. Hem Ar-Ge alanında yaptığımız çalışmalar hem de yeni pazarlar bulma konusunda Yıldız Teknopark’ın düzenlediği yurt dışı gezilerine katılıyoruz. Örneğin, İngiltere pazarına Yıldız Teknopark’ın düzenlediği bir program sonunda açılmaya karar verdik.

Yıldız Teknopark - Copyright © 2015.