Warwick Eğitimi


Endüstriyel Ar-Ge ve Teknoloji Yönetimi Lisansüstü Sertifika ve Master Programı


Yıldız Teknik Üniversitesi ve Warwick Üniversitesi İşbirliği ile


Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ), University of Warwick ve Warwick Manufacturing Group (WMG) işbirliği ile TC Bilim ve Teknoloji Bakanlığı himayelerinde öncelikli olarak Ar-Ge merkezleri, Teknoloji Bölgeleri, teknoloji şirketleri, çalışanları ve bu gibi şirketlerde çalışmayı planlayan yeni mezunlar için lisansüstü eğitim programları düzenlenmiştir. Programlar İngilizce olarak, Warwick tarafından YTÜ Beşiktaş kampüsünde yapılacaktır.


Eğitim programları, Ar-Ge yöneticilerine danışılarak Çarşamba günü başlayıp Pazar günü bitecek şekilde verilecek 5’er gün 40’ar saatlik derslere katılım ve sonrasında alınan modül ve çalışılan işyeriyle ilgili 4-5 bin kelimelik bir proje ile tamamlanacaktır. Her modül yaklaşık 8 haftada tamamlanacaktır. 6 modülü başarıyla tamamlayan katılımcılar, Warwick lisansüstü Industrial R&D and Technology Management sertifikasına hak kazanacaktır. Sertifikaya hak kazananlar, ayrıca 3 seçimlik modül ve tez yazarak University of Warwick master diplomasını alabileceklerdir. Sertifika programlarında kazanılan krediler istenirse University of Warwick, İngiltere’deki uygun master ve doktora programlarına transfer edilebilecektir.


Günümüzde Ar-Ge merkezlerinin en önemli ihtiyacı, nitelikli Ar-Ge elemanı ve yöneticileridir. Ar-Ge merkezi elemanlarının, çalışırken Ar-Ge eğitimi almalarını ve bu eğitimin, kendi dallarında proje yapmalarına ve başarı ile tamamlayacakları bölümlerden toplayacakları kredileri, master ve doktora programlarına taşıyabilecekleri bir eğitim programıdır.  Warwick Manufacturing Group (WMG) ile Üniversite-Sanayi işbirliğinde dünyaca bilinen çok başarılı bir model gerçekleştirmiştir. Yıldız Teknik Üniversitesi devlet tarafından verilen AR-Ge desteklerinin hedefe ulaşmasında ve sanayinin gelişmesinde yardımcı olacağına inanmaktadır.


Daha fazla bilgi için: http://warwick.yildiz.edu.tr

Yıldız Teknopark - Copyright © 2015.