YTÜ Okulları

YTÜ Okulları ile Bireysel ve Toplumsal Farkındalığı Gelişmiş Bireyleri Yıldız Kültürü ile Yetiştiriyoruz
 


Çevresel, ekonomik ve sosyal olarak hızla değişen dünyada çocuklarımızın bugünkü iyi hallerinin geleceğimizin esenliği olacağını biliyoruz.

Öğrenciler, okulla tanışma anından itibaren çoğumuzun gelecek diye baktığı teknolojiyi ve inovasyonu anlamaya hatta bunu daha ileri taşıyacak donanımı ve motivasyonu geliştirmeye başlarlar. Daha iyi bir dünya için kişisel özgünlüğü ve bağımsızlığı ile takımın parçası olduğunu bilen öğrenciler tüm alanlarda sürdürülebilirlik içindedir ve elbette süreçlerin aktif birer lideridir.

YTÜ Okullarında çocuklar ilhamını Yıldız Teknik Üniversitesi ve YTÜ Yıldız Teknopark’tan alan birer meraklı, dünyanın ve insanın iyiliği için işleyen zihinlere sahip, kendi kendini idare edebilen kahramandır.
 

IB PYP Adaylık Süreci ile öğrencilere uluslararası eğitim deneyimi sunulurken, Beyaz Bayrak'lı Okul Sağlığı Projesi ile öğrenci sağlığı ve güvenliğini öncelikli hale getiriliyor.

YTÜ Okulları, Global Schools Sürdürülebilir Okullar Projesi ve CIS (Council of International Schools) üyeliği ile uluslararası düzeyde kabul görmüş eğitim standartlarına tam uyum sağlarken aynı zamanda, Eko Okullar Projesi ve Mavi Bayrak sertifikaları, çevre ve sürdürülebilirlik konularındaki taahhütlerimizi gösteriyor.

Common Sense School Dijital Vatandaşlık sertifikasyonu, öğrencilere dijital dünyada güvenli ve etik davranma becerilerini kazandırmada yardımcı olurken YTÜ Okulları, özverili ve eğitime tam destek politikasıyla son bir yılda öğrenci sayısını artırarak eğitimdeki başarısını büyük bir ivmeyle sürdürmektedir.

YTÜ Okullarının web sitesine ulaşmak için tıklayınız.