Bizi Tanıyın

  Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından 2003 yılında temelleri atılan ve 2009 yılında Davutpaşa Kampüsü’nde hayata geçirilen Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoparkı YTÜ Yıldız Teknopark, Teknoparklar arasında; 2018, 2019 ve 2020 yıllarında üst üste birinci olarak büyük başarı elde etmiştir.

21. yüzyılın girişimci üniversite modeli doğrultusunda Yıldız Teknik Üniversitesi’nin teknoloji geliştirme bölgesinde hizmetlerine devam eden YTÜ Yıldız Teknopark, 20 yıla yakın bir süredir yeni fikirleri katma değerli çıktılara dönüştürüyor. Sürdürülebilir gelişim ilkesi doğrultusunda büyümeye devam eden YTÜ Yıldız Teknopark, 2014’te faaliyete başlayan İkitelli ve ardından 2022 yılında açılan Maslak yerleşkesiyle (açık ve kapalı alan olmak üzere) toplamda 177.664,49 metrekarelik alanda hizmetlerine devam ediyor.

YTÜ Yıldız Teknopark, Türkiye’nin 2023 hedeflerini desteklemek üzere ulusal Ar-Ge ve yenilik altyapısını güçlendirmek amacıyla çalışmalarını sürdürürken bir yandan da üniversite-sanayi iş birliğinde sürdürülebilirliği sağlamak, ileri teknolojiye ve yüksek standartlara sahip üretken bir teknoloji merkezi olmak için de yoluna tüm hızıyla devam ediyor. Yapay zekâ ve yazılım alanın yanı sıra telekomünikasyon, elektronik, ilaç, kimya, havacılık, sağlık, gıda, enerji, savunma sanayi, inşaat ve gıda gibi birçok sektörde çalışmalarını yürüten YTÜ Yıldız Teknopark; 700+ Ar-Ge ve kuluçka firması ve 14 binden fazla nitelikli Ar-Ge ve yazılım personeliyle devasa bir ekosisteme hizmet veriyor.

YTÜ Yıldız Teknopark, 2025 Vizyonu doğrultusunda dünyanın pek çok bölgesinde yer alan Teknoloji, Kuluçka ve Pazarlama Ofisleriyle bölgesel liderliği hedefliyor, projelerini hem ulusal hem de uluslararası alanda hayata geçirerek global rekabette söz sahibi olmayı amaçlıyor.

Sayılarla YTÜ Yıldız Teknopark

Ülkemizin en hızlı büyüyen teknoparkı olarak son 3 yılda, firma sayımızı %70, alan büyüklüğünü %20, gelirimizi ise %240 artırdık.