Eğitimde Yapay Zeka Zirvesi

17 Şubat 2024 tarihinde, YTÜ Davutpaşa Kampüsü Kongre Merkezi’nde İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yıldız Teknik Üniversitesi ortaklığında, yapay zeka temalı Eğitimde Yapay Zeka Zirvesi gerçekleştirilecektir.

Zirve, protokol ve alanında uzman isimlerini konuşmaları, paneller, çeşitli atölyeleri içinde barındırmaktadır. Katılımcılar arasında Yapay Zeka Politikaları Derneği (AIPA) Başkanı ve UNESCO Yapay Zeka İzleme Grubu Üyesi Zafer Küçükşabanoğlu'da yer almaktadır. Panel konuşmacıları arasında ise Yıldız Teknik Üniversitesi'nden Prof. Dr. Mehmet Fatih Amasyalı, İstinye Üniversitesi'nden Doç. Dr. Şebnem Özdemir, TÜBİTAK Bilgem'den Serdar Birecik, Özyeğin Üniversitesi'nden Doç. Dr. Cenk Demiroğlu, Bahçeşehir Üniversitesi’nden Dr. Meltem Özmutlu, TRAI'dan Alper Akça bulunmaktadır.

YTÜ Kongre Merkezi fuaye alanında tüm gün sürecek olan eş zamanlı yapay zeka uygulamaları sergisi, sponsorluk kapsamında yapay zeka kullanımı üzerine çalışmalar yürüten firmalarımızın stant açmasını da kapsamaktadır.  Bunun yanında dileyen firmalarımız öğretmenlerle atölye planlamaları da yapabilecektir. 

Zirvede, firmalarımızın çalışmalarını öğretmenlerimizle paylaşması amaçlanmaktadır. Ayrıca bu zirve çeşitli eğitim teknolojileri ve oyun şirketleri için de güzel bir networking fırsatı sağlayacaktır.

Katılım sağlayan öğretmenlerimizin okullarında tüm bu deneyim ve kazanımları öğrencilerine ulaştırması amaçlanmaktadır.

Sponsorluk dosyası için tıklayınız