GGJ İstanbul 2024 Yüzlerce Katılımcıya Ev Sahipliği Yaptı

Siz sabah kahvenizle bu satırları okurken bilin bakalım biz neredeyiz? Tarihi Hamam’dayız! Biliyoruz, bunu tahmin etmeniz çok olası değildi ancak yine de şansımızı denemek istedik. “E sevgili YTU Startup House, ne yapıyorsun Tarihi Hamam’da?” Biz de tam bunu sormanızı bekliyorduk. Gelin hemen anlatalım:

Pazar akşamı (28 Ocak) tamamlanmak üzere Tarihi Hamam’da Global Game Jam’e ev sahipliği yapıyoruz. Biz dün itibarıyla çoktan başladık ve şu anda da alandayız. 3 gün sürecek Global Game Jam 2024’ün İstanbul merkezini bu sene ÜNOG Oyun Geliştirici Topluluğu olarak GamesUP ve YTU Startup House ana partnerliğinde; Bug Zone Oyun Geliştirme Kulübü, YTÜ DOGDOK ve IndieCore iş birliğinde organize ediyoruz. 

Yüzlerce oyun geliştiricisi bir araya gelerek etkinlik başında açıklanacak tema çerçevesinde oyunlar geliştirecekler. 48 saatlik oyun geliştirme maratonu, geliştiricileri uykusuz ve yorgun bıraksa da yıllardır Türk oyun geliştiricilerinin en çok ilgi gösterdiği etkinlikler arasında yer alıyor. GamesUP olarak GGJ İstanbul’u kampüsümüzde bulunan Tarihi Hamam’da gerçekleştirmekten gurur duyuyoruz.