Starcamp Global ile Tanışın

2017 yılında YTÜ Yıldız Teknopark öncülüğünde, 5 üniversitenin konsorsiyumunda hayata geçirilen Starcamp Global’in hedefi, Türkiye’de teknoloji geliştiren girişimlerin dünyaya açılmasına yardımcı olmak.

Dünya pazarına açılmanın yanı sıra Starcamp Global’in faaliyetleri arasında şirket kuruluşu ve işlem desteği, bire bir mentorluk, başlangıç hızlandırma programları, kurumsal inovasyon yönetimi, yönetimsel hukuk danışmanlığı, finansal ağ, yatırımcı sunumu ve görüşmeler, fikri mülkiyet, ticari marka ve patent hizmetleri, sanal ofis ve alanları, pazar araştırması ve satış kanalı geliştirme bulunuyor.

Girişimlerin Dünyaya Açılmasına Destek Sağlıyoruz

YTÜ Yıldız Teknopark liderliğinde yürütülen StarTURK Kuluçka Merkezi’nde otonom robotlar, simülasyon, sistem entegrasyonu, nesnelerin interneti, siber güvenlik, bulut bilişim, eklemeli üretim, artırılmış gerçeklik ve büyük veri alanlarında dünya pazarına teknoloji sunmak hedefindeki start-up’lar yer alıyor. Ortaklık protokolü ile yaklaşık %80’i bilişim sektöründe yer alan 700 girişim ve Türkiye’nin global pazara açılmaya hazır girişimlerini bünyesinde barındıran konsorsiyum Silikon Vadisi’nde, Dubai'de ve Taşkent'te yüksek teknoloji üretmek ve dünya pazarında yer almak için önemli yatırımlar yapıyor.

Türkiye’nin İlk Uluslararası Teknoloji Pazarlama Ofisi’ni Dubai’de Açtık

Türkiye'nin ilk Uluslararası Teknoloji Pazarlama Ofisi’ni (UTPO) Dubai’de açarak bilişim firmalarımızın T.C. Ticaret Bakanlığı olanaklarından daha etkin faydalanmalarını sağlıyoruz. Değerli networking imkânı, kira, pazarlama, eğitim ve danışmanlık desteğiyle bilişimin yıldızlarını dünya sahnesine taşıyoruz. İş birliği ve tecrübe paylaşımına olanak sağlayan yerli bilişim firmalarının kümelenmesini teşvik ederken, yeni girişimcilerin pazara adaptasyon süreçlerini hızlandırıyor ve firmalarımızın uluslararası iş birlikleri kurmasını ve iş geliştirme faaliyetlerine odaklanmalarını sağlıyoruz.

Starcamp Global web sitesine ulaşmak için tıklayınız.