Kurumsal İş Ortaklarımız

Microsoft ve Google

YTU Startup House’un global partnerleri arasında Microsoft ve Google gibi devler bulunuyor. Microsoft for Startups ve Google partnerliği kapsamında girişimcilerin Microsoft ürünlerine ve en son teknolojilerine ulaşım kolaylaştırılıyor. Teknik atölye ile girişimcilerin teknik yetkinliklerini arttırılırken, Microsoft’un ve Google’ın deneyimli mentorları eşliğinde ise projeler kusursuz hale getiriliyor.

AWS (Amazon Web Services) 

AWS iş birliği ile etkinlik sponsorlukları ve girişim program avantajlarıyla girişimcilerimizin desteklenmesine yönelik önemli fırsatlar sunuyoruz. 

 

Bilimden İş Dünyasına Teknolojik Geçiş: CERN

Dünyanın en prestijli araştırma merkezlerinden biri olan CERN (Avrupa Nükleer Araştırma Örgütü) ile yaptığımız partnerlik kapsamında girişimcilerimiz, CERN'in yıllara dayalı zengin inovasyonlarına erişme imkanı buluyor. CERN Venture Connect (CVC) programı çerçevesinde, YTU Startup House’ın etki potansiyeli güçlü iş fikrine sahip ve CERN teknolojisiyle uyumlu olan girişimcileri, CERN'in yıllara dayanan teknolojik uzmanlığını kendi sektörlerine uyarlayabiliyor.

Fintech alanında ülkemizin bankacılık sektörüne yön veren kuruluşlarıyla ilerliyoruz. Bu kapsamda;

Ziraat Bankası ile finans sektöründeki girişimcilerin büyümesine önemli katkı sağlıyoruz.

 

Halk Bankası ile fintech hızlandırıcı programı ve hackathon programlarıyla finans teknolojileri alanındaki girişimcilere değerli fırsatlar sunuyoruz.

Akbank, StarBİGG programımızın değerli partnerleri arasında yer alarak girişimcilerimizin başarılarına katkı sağlamıştır.

Turknet-Speed Mentoring – Turknet iş birliğiyle düzenlediğimiz speed mentoring etkinliklerinde, ihtiyaçları belirlenen girişimcilerle alanında uzman mentorları bir araya getiriyoruz.

Girişimciliği Tetikleyen Dijital Saha

YTU Startup House olarak The Sandbox ile yaptığımız kurumsal partnerlik kapsamında, gaming dikeyinde girişimcilerin uzmanlıklarının arttırılması ve iş birliğinin teşvik edilmesi noktasında katalitik bir rol üstleniyoruz.

Yeni dünya olarak tabir edilen metaverse platformunda girişimciler için alanlar da bulunuyor. Turkishverse’te bulunan YTU Startup House deneyim alanı, girişimcilere sınırların olmadığı bir dünyada işlerini büyütebilecekleri fırsatlar sunuyor.

Fark Labs iş birliğimiz kapsamında uluslararası ofis faaliyetlerimizi gerçekleştirirken, Ford Otosan ile etkinlik özelinde girişim partnerlikleriyle otomotiv endüstrisinde inovasyonu teşvik ediyoruz.

Gamejam etkinlikleri, oyun geliştiricilere ve öğrencilere metaverse dünyasının kapılarını ardına kadar açarken, Yaratıcı Stüdyo Partnerlikleri ise oyun stüdyolarının yaratıcı birer stüdyoya dönüştürülmesi noktasında eşsiz bir perspektif sunuyor.