Girişimci Ekosistemi

YTÜ Yıldız Teknopark, sektöre adım atmaya hazır, gelecek için çalışan, Ar-Ge ve inovasyonu gündeminden düşürmeyen girişimcilere ev sahipliği yapıyor.


 

"Türkiye’nin en iyi teknoparkı"
“YTÜ Yıldız Teknopark, Türkiye’nin büyüyen ve gelişen ekonomisine sağladığı katkı bakımından teknoparklar arasında lider konumda. Ar-Ge, teknoloji ve inovasyon ihracatı eksenli kalkınma kültürü gittikçe daha da güçleniyor. Pandemiye rağmen,

250 milyon ABD dolarının üzerinde ihracat yapıldı. Türkiye’nin en iyi girişim dostu teknoparkı, önümüzdeki yıllarda rekor rakamlara ulaşacak. Biz de bu hedefe katkı sağlayacağız.”
 


Emre Yılmaz ve Serter Varol

Mobven Kurucu Ortakları

YTÜ Yıldız Teknopark’ta en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinden olan Mobven, havayolu şirketlerinden bankalara, telekom şirketlerinden e-ticaret platformlarına kadar pek çok farklı alanda teknolojik çözümler geliştiriyor.


 

"İnovasyon ve Ar-Ge’nin merkezi"
“YTÜ Yıldız Teknopark bünyesindeki Teknoloji Transfer Ofisi, YTÜ’lü akademisyenler ile sanayici arasında karşılıklı güvene dayalı, sürdürülebilir iş birlikleri sağlıyor. 2021 yılında, ulusal ve uluslararası 500’e yakın patent ile Türkiye’de en çok buluşun yapıldığı yer olması, bu modelin kalıcı değer üretme ve birikim potansiyelini gösteriyor.”
Emre Özgündüz ve Reşit Doğan
Ayasis (MentalUp) Kurucu Ortakları

4-13 yaş aralığındaki çocukların bilişsel gelişimlerini destekleyici 140’tan fazla oyunlaştırılmış beyin egzersizinin yer aldığı MentalUp isimli eğitim platformu, hâlihazırda 102 ülkede 10 milyondan fazla çocuk tarafından kullanılmaktadır. 2019 yılında Capria, İdacapital ve TT Ventures gibi kurumların katıldığı yatırım turunda 400 bin ABD doları yatırım alarak 25 milyon ABD doları değerlemeye ulaştı. 

"Girişimci dostu ekosistem"

“Türkiye’nin en iyi girişim dostu teknoparkında yürütülen hızlandırma programlarına katılan girişimciler, özel olarak tasarlanmış eğitimler, açık ve kapalı ofis imkânları, birebir akademik ve teknik mentorlük oturumları, ileri Ar-Ge fonları ve diğer finansman kaynaklarına erişim danışmanlığı, ilk üretim için ücretsiz prototip imalatı gibi imkânlardan yararlanabiliyor. YTÜ Yıldız Teknopark bünyesindeki 500’e yakın girişime yenileri eklenirken, burada üretilen fikirlere yatırımcı ilgisi de her geçen gün artıyor.”Kadir Demircioğlu

Thread in Motion
Kurucu Ortağı

Girişim 100 milyon TL’yi bulan değerlemesiyle Sabancı Ventures’tan yatırım aldı.

Invalid object name 'Unigate_Cookie'.