BINA INCUBATOR, YILDIZ TEKNOPARK’TA KAPILARINI AÇTI

Uluslararası kuluçka merkezi BINA INCUBATOR, Yıldız Teknopark İkitelli Kampüsü’nde 28 Kasım 2019 tarihinde gerçekleşen tören ile kapılarını açtı.  Açılış törenine Libya Ekonomi ve Sanayi Bakanı Dr. Ali Al-Issawi, İslami Kalkınma Bankası Grubu Başkanı (IsDB) Dr. Bandar MH Hajjar,  İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC) Genel Müdürü Nebil DABUR, Libya Merkez Bankası Genel Müdürü  Al Seddik Omar al Kabir  ,  Türkiye'deki Libya Büyük Elçisi Abdul Razzaq Mukhtar, LPRD Genel Müdürü Mustafa El Sagezli, İsDB Grubu Bölge Merkezi Direktörü Saleh Jelassi,  Yıldız Teknopark Genel Müdür Yardımcısı İsa Turgut İnci, Yıldız Teknopark İkitelli Şube Müdürü Selim Kurtuluş ile farklı kurum ve kuruluşlardan birçok üst düzey temsilcilerin katılımı ile gerçekleşti.

 İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC), Libya Yeniden Geliştirme ve Kalkınma Programı (LPRD) , İslam Kalkınma Bankası (IsDB) ve Yıldız Teknopark ile ortaklaşa olarak kurulan Bina Kuluçka,  Libya'lı Start-up'ların gelişimini destekleme, danışmanlık ve ağ desteği hizmetleri sağlamayı amaçlamaktadır.

 Bina Incubator kapsamında yürütülecek program ile kapsamlı bir sosyo-ekonomik gelişme için yapıcı bir ortam oluşturmak amacıyla ulusal kurumların kapasite geliştirmelerini arttırmaya yönelik bir dizi proje ve girişimi içermektedir.

Yıldız Teknopark - Copyright © 2015.