KOSGEB DESTEKLİ YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ´NİN SİLİKON VADİSİ´NDEKİ TEK TÜRK KULUÇKA MERKEZİ STARCAMP İLK PROGRAMINI TAMAMLADI

 

Yıldız Teknopark'ın koordinasyonunda 5 üniversite ve teknoparkın katılımı ile Silikon Vadisi'nin kalbi Palo Alto şehrinde 7 aydır faaliyet gösteren Starcamp Kuluçka Merkezi, 1-10 Mayıs tarihlerinde ilk hızlandırma programını düzenlendi.

Yıldız Teknopark firmalarından Geen Biyoteknoloji, Vivosens Biyoteknoloji, Futurecom Bilişim’nde yer aldığı 7 girişimci takımın katıldığı hızlandırma programının sonunda girişimciler projelerini Silikon Vadisi'ndeki yatırımcılara sundular. 10 gün boyunca girişimciler iş fikrinden yatırım aşamasına kadar olan bütün süreçler ile ilgili olarak Silikon Vadisi’nin girişimcilik ekosistemi uzmanlarıyla dersler ve workshoplar gerçekleştirdiler.

Berkeley girişimcilik okulunda ders veren Naeem Zafar, Aleks Göllü gibi isimlerin koordinasyonunda düzenlenen programda girişimciler, bir fikrin ya da projenin Silikon Vadisi'nde yatırım alması için gerekli bütün süreçleri birebir deneyimleme imkanı kazanırken, uzmanlar ile beraber projeleri ve sunumları konusunda çalıştılar. Ayrıca ABD'de şirket kurulumu, muhasebe ve girişimciler için vize hizmetleri gibi farklı konularda da bilgi aldılar.  

Silikon Vadisi bütün dünyadaki girişim sermayesinin, teknoloji yatırımlarının üçte birini temsil ediyor. Bu bölgenin kalbinde Stanford Üniversitesi, Facebook, Google gibi dev kurumların hemen yanında faaliyet gösteren Starcamp, Türk girişimcilere çok önemli bir imkan sunuyor. Aynı bölgede, Almanya, Singapur, Danimarka, İsrail gibi çok farklı ülkelerin de benzer şekilde kuluçka merkezi faaliyet gösteriyor.

Yıldız Teknopark - Copyright © 2015.