RFID TEKNOLOJİSİ ÜZERİNE EĞİTİM DÜZENLENDİ

RFID TEKNOLOJİSİ ÜZERİNE EĞİTİM DÜZENLENDİ

Yıldız Teknopark Prototip Atölyesi’nde,Teknopark firmalarımızdan daha önce otoyol ve köprü gişelerindeki HGS projesini yürüten Vendeka firması Radyo Frekansı ile Tanımlama (RFID) teknolojisi üzerine bir eğitim gerçekleştirdi. Yıldız Teknik Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği araştırma görevlileri ve öğrencilerinin katıldığı eğitimin organizasyonu, Yıldız Teknik Üniversitesi Mekatronik bölümünden Doç. Dr. Erhan Akdoğan, Vendeka firmasından Erhan Ark, Ensar Sever, Osman Nuri Gültekin ve Prototip Atölyesi Yöneticisi Fatih Ayhan’ın katkılarıyla düzenlendi.

Eğitimde günümüzde popülerliği artmakta olan Internet of Things (Nesnelerin İnterneti) konusunun çatısı altında RFID Temelleri, RFID’nin Arkasındaki Fizik, RFID Kullanım Alanları konuları üzerine sunumlar yapıldı. Radyo Frekansı ile Tanımlama (RFID) teknolojisi, radyo frekansı kullanarak nesneleri tekil ve otomatik olarak tanıma sistemleri üzerinde duruldu. Ayrıca eğitimin ardından RFID cihazları ile birlikte uygulamalı bir workshop da gerçekleştirildi.

Yıldız Teknopark ve Prototip Atölyesi bünyesinde buna benzer, teknoloji dünyasındaki son eğilimlere yönelik eğitimler gerçekleştirilmeye devam edecektir.

Yıldız Teknopark - Copyright © 2015.