STAR BİGG PROGRAMI BAŞLADI

TÜBİTAK Teknogirişim Sermaye Desteği Programı 2017 yılı BİGG çağrısı açıldı. Program kapsamında, eğitimlerin ardından en başarılı iş planları TÜBİTAK'a bildirilerek 150 bin TL hibe desteğiyle Yıldız Teknopark Kuluçka Merkezi’nde ücretsiz ofis hizmeti ve şirket kurma fırsatı yakalayacak.

Yoğun ve faydalı bir eğitim programı ile başvuran bütün girişimcilerin eğitilmesini hedefleyen Yıldız Teknoloji Transfer Ofisi, Yıldız Kuluçka Merkezi’nde sunduğu ücretsiz ofis, yatırımcı görüşmeleri ve prototip atölyesi gibi birçok hizmet ile girişimcilerin 'en iyi arkadaşı' rolünü üstlenmeye devam ediyor.

Birinci çağrı dönemi için 8 Nisan’da eğitimlere başlayan STAR BİGG, “Temel Girişimcilik” eğitimlerinin yanı sıra 'Uygulamalı İş Modeli' eğitimlerini 200’den fazla girişimciye sundu.

Keiretsu ekibinden Melek Yatırımcı ve Keiretsu Forum Türkiye Kurucusu Hulusi Berik, Keiretsu Forum Yönetici Direktörü Can K. Methson'un eğitmenliğini yaptığı etkinlikte, Yıldız TTO Yöneticisi Barkın Arak, Yıldız TTO Girişimcilik ve Kuluçka Birimi’nden Pelin Oral ve Ünal Aslan STAR BİGG süreci ve kuluçka hizmetleri hakkında detaylı bilgi aktardı.

Nisan ayı boyunca devam edecek eğitimlerin ardından en başarılı iş planları TÜBİTAK’a bildirilerek 150 bin TL hibe desteğiyle Yıldız Teknopark Kuluçka Merkezi’nde ücretsiz ofis hizmeti ve şirket kurma fırsatı yakalayacak.

Yıldız Teknopark - Copyright © 2015.