TURKCELL TEKNOPARKIMIZI ZİYARET ETTİ

TURKCELL TEKNOPARKIMIZI ZİYARET ETTİ

Turkcell, potansiyel projelerde işbirliklerini görüşmek üzere Yıldız Teknopark’ı ziyaret etti. Turkcell’den temsilcisi olarak Sabit Geniş Bant ve Bulut Direktörü Murat Küçüközdemir’in katıldığı toplantıda Turkcell’in bilişim ve bulut sistemleri alt yapılarına yapmış oldukları yatırımlardan, Teknopark firmalarına bilgi teknolojileri alanında sunmak istediği katkılardan, firmalarımızın Turkcell ile iş ortağı havuzuna alınması fikrinden ve Yıldız Teknoparkın girişimcilik ekosistemine sunacağı desteklerden bahsedildi.

Yıldız Teknoloji Transfer Ofisi ile üniversite-sanayi projesi iş bilirliği, kontratlı Ar-Ge fırsatları, uluslararası ortak proje geliştirme gibi önemli konuların da görüşüldüğü toplantıya Yıldız Teknoparktan Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Bektaş, Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Galip Cansever, Genel Müdür Yardımcısı Cem Duran ve Türkiye’nin ilk özel sektör girişim süper bilgisayarını ortaya çıkaran SVR firmasının  Baş Mühendisi Özden Akıncı katılım gösterdi.

Ayrıca Yıldız Teknopark’ın Türkiye’nin en hızlı gelişen Teknopark’ı olduğu vurgusunun yapıldığı toplantıda Türkiye’nin en büyüğü olan Yıldız Kuluçka Merkezi de tanıtıldı.

Yıldız Teknopark - Copyright © 2015.