YILDIZ TEKNOPARK 5. TÜRKİYE İNOVASYON HAFTASI´NDA YERİNİ ALDI

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) beş yıldır gerçekleştirdiği Türkiye İnovasyon Haftası,  8-10 Aralık tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleşti. 

Hızlı bir tempoyla değişen dünyada, farkındalık yaratacak yeni fikirlerin paylaşıldığı Türkiye İnovasyon Haftası, bu yıl da insan yaşamının bütün alanlarını etkileyen bilim, inovasyon, teknoloji, tasarım, e-ticaret, girişimcilik, sıra dışı kadınlar, sinema, akıllı kentler, nanoteknoloji, müzik, tıp ve iş dünyasının dünya starlarını ağırladı.

Türkiye’nin geleceğini inşa etme adına 8-9-10 Aralık 2016 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi Harbiye'de buluşan birçok inovasyon gurusu ile çok sayıda üst düzey yönetici ve yönetici adayını bir araya getirdi. Etkinlik süresince birbirinden ünlü ve uzman yabancı ve yerli isimler Türkiye İnovasyon Haftası 2016 İstanbul'da konuşmacı olarak yer aldı.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanlığı ile birlikte devam eden İnovasyon Haftası etkinlikleri kategorisinde ülkemizde gerçekleşen en büyük organizasyon olarak adlandırılmaktadır. 8-9-10 Aralık 2016 tarihlerinden İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikte farklı sektörlerden binlerce katılımcı geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İnovalig 2016 Şampiyonlarına ödüllerini takdim etti. Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde, TİM tarafından düzenlenen 5. Türkiye İnovasyon Haftasının son gününde İnovalig Ödül töreni gerçekleştirildi. Ödüllerini Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın elinde alan Türkiye İnovalig 2016 şampiyonları şöyle:

"İnovasyon stratejisi kategorisi birincisi CMS Jant ve Makina Sanayi AŞ Genel Müdürü Gürsel Can, inovasyon organizasyonu ve kültürü kategorisi birincisi Ford Otomotiv Sanayi AŞ adına Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Koç, inovasyon döngüsü kategorisi birincisi Genomize Bilişim ve Biyoteknoloji AŞ Genel Müdürü Erşen Kavak, inovasyon kaynakları kategorisi birincisi Temsa Global Sanayi ve Ticaret AŞ adına Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, inovasyon sonuçları kategorisi birincisi VSY Biyoteknoloji ve İlaç Sanayi AŞ CEO'su Ercan Varlıbaş."

Yıldız Teknopark,  Türkiye İnovasyon Haftası ‘na Yıldız Teknoloji Transfer Ofisi ile birlikte katılım gösterdi. Çok sayıda ulusal ve uluslararası ziyaretçinin olduğu fuarda Yıldız Teknopark ve Yıldız Teknoloji Transfer Ofisi çalışmalarını ve firmalara sağladığı destekleri anlattı. Standa yer alan Yıldız kuluçka firması Printek Mekatronik 3D yazıcısıyla ziyaretçilerin büyük ilgisini gördü.

Yıldız Teknopark - Copyright © 2015.