YILDIZ TEKNOPARK KÜMELENME MODELİ ORTAK AKIL KONFERANSI GERÇEKLEŞTİ.

YILDIZ TEKNOPARK KÜMELENME MODELİ ORTAK AKIL KONFERANSI GERÇEKLEŞTİ.

 

‘Yıldız Teknopark Kümelenme Modeli’ adlı ortak akıl konferansı 28-29 Kasım 2015 tarihlerinde Legend Hotel Park Polonez’de gerçekleşti. Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek’in açılış konuşması ile başlayan etkinlikte Yıldız Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mesut Güler ve Prof. Dr. Faruk Yiğit de katılım gösterdi. Konferansta ayrıca Yıldız Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Bektaş, yönetim kurulu üyeleri Prof. Dr. Galip Cansever ve   Doç.  Dr. Muhammet Kurulay, Yıldız Teknopark Genel Müdürü Mustafa Albayrak ve Yıldız Teknoloji Transfer Ofisi yöneticileri  ile Yıldız Teknik Üniversitesi akademisyenleri, özel sektör ve  kamu temsilcileri yer aldı.

 

Konferansın birinci oturumunda beyin fırtınası yöntemi ile çevresel analiz yapılarak Teknoparkların ekonomideki yeri,  konumu, önemi ile ilgili gelişmeler, trendler, yeni teknoloji alanları, rekabet şartları, uluslararası iş bölümünde trendler ve değişimler irdelendi.

 

İkinci ve üçüncü oturumda 6 gruba dağıtılan katılımcılardan McKinsey 7S analizini kullanarak ‘Kümelenme Modeli İhtiyaç Analizi’ çalışması yapması istendi.

 

Katılımcıların kümelenme modeli için misyon ve vizyon geliştirdikleri 4. oturumda ilgi diyagramı yöntemi kullanıldı ve  temel değerler detaylandırıldı. Bir önceki oturumdan farklı gruplara dağılan katılımcılar grup çalışması yaptıkları bir saat boyunca Kümelenmiş Bir Teknopark için “Misyon ve Vizyon” ifadelerine ulaşmaya çalıştılar.

 

Konferansın ikinci gününde “Kümelenme Modeli uygulayan bir teknopark için başlıca değişim alanları ve süreçleri nelerdir?” sorusuna cevap arayan katılımcılar, “Gelecek Çemberleri"  yöntemi kullanarak değişimin yol haritasını çizdiler.

Yıldız Teknopark - Copyright © 2015.